مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از احداث3200 مترکابل خودنگهدار در شهرستان شفت و بخش سنگر شهرستان رشت با اعتباری معادل 4/5 میلیارد ریال و با تلاش 11 اکیپ عملیاتی خبر داد.

گیل خبر/ وی گفت: تامین برق پایدار و مطمئن برای تمامی مشترکین ، اصلی ترین اولویت این شرکت می باشد ودر همین راستا نیز جهت افزایش پایداری شبکه های برق از ابتدای سال گذشته طرح بزرگ جایگزینی شبکه های فرسوده با کابل خودنگهدار پس از شناسائی نقاط آلوده، حادثه خیر و قابل بهبود در سطح استان آغاز شد و با اتمام موفقیت آمیز فاز نخست این طرح، فاز دوم آن با جدیت آغاز و در حال اجرا می باشد.

هنرمند در این راستا خاطرنشان کرد: این پروژه شامل احداث 2 هزار متر شبکه فرسوده سیمی با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل 2.7 میلیارد ریال در روستای پایین محله چماچاء شهرستان شفت و 1200 متر شبکه مسی فرسوده در روستای بیجار پس شهرستان سنگر با اعتباری معادل 1800 میلیون ریال با تلاش 11 اکیپ اجرایی مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در درخصوص مزایای تبدیل شبکه مسی به کابل خودنگهدار اشاره کرد و افزود: برکناری شبکه های فرسوده و مقاوم سازی شبکه، کاهش سرقت شبکه های توزیع برق، رفع اتصالات ناشی از شرایط آب و هوایی استان گیلان و جلوگیری از شاخه زنی درختان در معرض اتصال به شبکه ، افزایش ایمنی در هنگام کار بر روی خطوط و کاهش خسارتها و ضایعات ناشی از برق گرفتگی و راحتتر بودن فعالیت های مرتبط با استمرار در ارائه سرویس به مشترکین از جمله مزایای انجام این پروژه جهادی است.

وی گفت: درسال گذشته قریب به 41 کیلومتر کابل خودنگهدار در مناطق شهری و روستایی شهرستان شفت با اعتباری معادل 55 میلیارد ریال احداث شد و از ابتدای سال 1400 نیز تا کنون بیش از 32000 متر دیگر از شبکه های فرسوده با کابل خودنگهدار با اعتباری قریب به48 میلیارد ریال جایگزین شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خاطر نشان کرد : در سال 99 بیش از 32 کیلومتر شبکه سیمی و فرسوده در بخش سنگر شهرستان رشت با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال با کابل خودنگهدار معاوضه شده است و از ابتدای سال جاری نیز تاکنون بالغ بر 15 هزار متر دیگر از شبکه های سیمی فرسوده این بخش با اعتباری قریب به 2300 میلیون ریال جایگزین شده اند .

هنرمند در پایان یادآور شد : در سال 99 و درفاز نخست اجرای طرح جهادی ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده سیمی در سطح استان گیلان با صرف هزینه ۱۲0۰میلیارد ریالی به کابل خود نگهدار مجهز شد و فاز دوم نیز جهت تبدیل و جایگزینی 1000 کیلومتر دیگر با کابل خودنگهدار با اعتباری معادل1500 میلیارد ریال آغاز شده است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : توزیع برق گیلان

نظر شما:

security code