معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای گیلان ضمن تقدیر از صبر و شکیبایی مشترکین آبفای آستارا، از پایداری شبکه آبرسانی در این شهرستان در پی بارندگی های اخیر خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، معاون بهره برداری و توسعه آب این شرکت، ضمن تشریح تبعات ناشی از حوادث طبیعی در تصفیه خانه بهارستان آستارا، گفت: این تصفیه خانه با تمام ظرفیت در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مازیار غلامپور معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به منابع تأمین آب تصفیه خانه بهارستان آستارا گفت: آب خام این تصفیه خانه از رودخانه های بهارستان و آق چای تامین می شود و روزهای 16 الی 19 شهریور ماه 1400 ، بارندگی ها موجب کدورت آب رودخانه ها و متعاقب آن کدورت آب ورودی به تصفیه خانه شد ، در حدی که از ظرفیت پذیرش تصفیه خانه فراتر رفت.

غلامپور همچنین در ادامه افزود: بارش های روزهای اشاره شده باعث رانش زمین و آسیب به کابل های اصلی تصفیه خانه شد، به نحوی که برق تاسیسات مربوطه قطع و به دلایل برشمرده شده و به ناچار این تصفیه خانه چندین ساعت از مدار بهره برداری خارج شد که این موضوع باعث کاهش سطح مخازن ذخیره آب هم گردید، لیکن با تلاش استادکاران و کارکنان آب و فاضلاب امور آستارا در کوتاهترین زمان ممکن مشکل مرتفع و تصفیه خانه با تمام ظرفیت در مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی با اذعان به این نکته که تبعات ناشی از حوادث طبیعی پیش آمده، موجب افت فشار شبکه و قطعی آب 30 درصد از مشترکین گردید، افزود: هرچند پرسنل آبفای آستارا تمام تلاش خود را معطوف حفظ و پایداری شبکه نمودند، تصفیه خانه از روز 20 ام شهریور با تمام ظرفیت در مدار بهره برداری قرار دارد، که جا دارد از صبر، شکیبایی و همکاری مردم و مشترکین آبفای آستارا تقدیر و تشکر نمود.

معاون بهره برداری و توسعه آب استان گیلان در مورد بهینه سازی تصفیه خانه بهارستان آستارا نیز گفت: با توجه به گذشت 30 سال از  ساخت و بهره برداری این تصفیه خانه، بازسازی اساسی آن از مدت ها پیش در طرح آبرسانی به آستارا پیش بینی شده که با توجه به تخصیص بخشی از اعتبارات مورد نیاز در سال 1400، اصلاح و بازسازی این تاسیسات در برنامه کاری شرکت آب و فاضلاب گیلان قرار گرفته که متناسب با تخصیص اعتبار انجام خواهد شد.

غلامپور ضمن تشکر از همراهی همیشگی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه آستارا، نماینده مردم این شهر در مجلس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان گفت: امیدواریم با پیگیری های این عزیزان مابقی اعتبارات مورد نیاز طرح جامع آبرسانی به آستارا تامین شود تا حوادثی از این قبیل، موجب وقفه احتمالی در خدمات رسانی به مردم عزیز و مشترکین آبفای آستارا نگردد.