از مسیر فرعی تا دزدیدن پلاک؛
۱۴۰۰/۰۵/۲۵ چاپ

گیل خبر/ به نظر می‎‌رسد حتی انسداد راه‌های اصلی ورودی استان نیز نتوانسته است به طور کامل از ورود مسافران به گیلان جلوگیری کند و عده‌ای به هر شیوه و حربه‌ای تلاش می کنند خود را به داخل استان برسانند.

براساس گزارشات محلی، عده‌ای از مسافران از مسیر و راه فرعی کارخانه سیمان و امامزاده حمزه لوشان به سمت جیرنده رودبار رفته و از دسترسی محلی وارد رستم آباد و یا مسیر دسترسی به سیاهکل می‌شوند.

طبق اطلاعات واصله، معدودی از شهروندان لوشان نیز گزارش دزیده شدن پلاک‌های بومی خود را داده‌اند که به نظر می‌رسد به تلاش‌های عده‌ای از مسافران برای دور زدن قانون و ورود بی دردسر به استان بی‌ارتباط نباشد.

تلاش‌های نیروهای انتظامی و ضابطین قضایی می‌تواند اصرار خستگی‌ناپذیر برخی از مسافران برای ورود غیرقانونی به گیلان را ناکام گذاشته و مانع از شیوع گسترده‎‌تر کرونا در گیلان شود.

از نیروهای مردمی نیز انتظار می‌رود ضمن پرهیز از خشونت و رعایت قانون و حقوق شخصی افراد با گزارشات مستند، هوشیاری و حضور فعال در صحنه، به نیروهای انتظامی و پلیس راهور گیلان برای اجرای بهتر قانون و جلوگیری از ورود مسافران خاطی، یاری‌رسان باشند.