عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اظهارنظر جدید درباره مناظره های انتخاباتی گفت: دوستان تلاش کردند نگذارند من برنامه هایم را بگویم بیشتر حاشیه ایجاد کردند که من مجبور شدم به مطالب آن عزیزان بپردازم.

گیل خبر/ به نقل از واحد مرکزی خبر عبدالناصر همتی پس از ضبط برنامه تبلیغاتی استانی خود در ساختمان سیما در جمع خبرنگاران با بیان این که توزیع رانت به هیچ وجه قابل کنترل نیست، افزود: باید بپذیریم قیمت گذاری باید در بازار باشد، زیرا نتیجه قیمت گذاری دستوری همین اتفاقات کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت‌های آن است.

وی با اشاره به این که صنایع فولادی و پتروشیمی ما هم باید بازار داخلی را تامین و هم باید بازارهای صادراتی را حفظ کنند، گفت: هم اکنون بخش عمده‌ای از صادرات غیرنفتی ما بر صادرات پتروشیمی و فولاد متمرکز است بنابراین برنامه دولت بنده این است که میان صادرات و مصرف داخل در این حوزه تنظیم گری شود.

 همتی افزود: این که کارخانجات و واحدهای تولیدی نیاز خود محصولات صنایع پایین دستی پتروشیمی و فولاد را بخواهند از بازار آزاد تهیه کنند واقعا زشت است که اگر این محصولات از بورس و با قیمت واقعی تهیه شود بسیاری از مسایل قابل حل است.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: مشکل ما این است که بخش‌هایی را از بورس خارج و جداگانه توزیع می‌کنیم که این امور باید سامان یابد. یکی از مشکلات اساسی در اواخر دولت فعلی هم همین موضوع بود که فکر می‌کنم که این‌ها قابل حل و رفع است.

 
 همتی گفت: اقتصاد را باید به بازار واگذار و نظارت کرد که بازار درست عمل کند یعنی دولت به جای در بازار، اقداماتی کند که بازار درست عمل کند مهمترین سیاست و برنامه من کنترل این نوع محصولات و فعالیت هاست.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا از عملکرد خود در مناظره دیروز راضی بودید؟ و چه نمره‌ای به عملکرد خود در مناظره می‌دهید؟ افزود: از نظر من مناظره‌ای که دیروز برگزار شد تقریبا مانند مسابقه هفته بود و فرصتی که بتوانیم برنامه‌هایمان را اعلام کنیم نداشتیم متاسفانه همان طور که قبلا هم گفته بودم بنده احساس کردم تقریبا یک در برابر پنج هستم و یک جریان خاصی متعهد شده بودند که بنده را تخریب کنند.

 
وی ادامه داد: با وجود این که گفته بودم من نماینده دولت فعلی نیستم و مستقل به صحنه آمده ام و با وجود این که مقام معظم رهبری فرمودند نامزدها‏، برنامه‌ها و به ویژه برنامه‌های اقتصادی خود را برای مردم تشریح کنند، اما دوستان تلاش کردند نگذارند من برنامه هایم را بگویم بیشتر حاشیه ایجاد کردند که من مجبور شدم به مطالب آن عزیزان بپردازم بنابراین نمره دادن برای این مناظره به نظر من خیلی مبنای درستی ندارد.

همتی گفت: انتظارم این است راجع به برنامه‌ها صحبت کنم. به جای تحریف و مسایلی که خودشان می‌دانند عمده این عزیزان معضلات را برای کشور ایجاد کردند بیایند با فرافکنی گردن بقیه بیاندازند برنامه‌های شان را توضیح و اجازه دهند ما هم فرصت بیشتری داشته باشیم که برنامه‌های خود را برای مردم تشریح کنیم.

وی افزود: اگر مسیر مناظره به سمتی برود که برنامه محور باشد و برنامه‌های همدیگر نقد کنیم خیلی بهتر می‌توانیم نتیجه بگیریم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به برنامه امروز خود در ساختمان سیما، گفت: امروز در ادامه ضبط برنامه‌ها برای استان‌ها موفق شدم برای مردم خوب استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان شرقی و اردبیل برنامه‌های خود را تشریح کنند که امیدوارم مورد استقبال مردم این استان‌ها قرار گیرد.

همتی افزود: برای من این برنامه‌ها بسیار مفید بود، زیرا برخلاف برخی کاندیداها که از یک سال پیش به بهانه‌های کار اداری به استان‌ها می‌روند و ما و مردم متوجه بودیم که کار تبلیغی می‌کردند من حدود ۱۰ روز است که وارد صحنه شدم بنابراین برای من امکان پذیر نبود که به استان‌ها مراجعه کنم ضمن این که کرونا هم مشکل را مضاعف کرده بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای تک تک استان‌ها برنامه ضبط می‌کنم و با زبان همان استان درباره مسایل و مشکلات آن استان با مردم صحبت می‌کنم.

آقای همتی افزود: فکر می‌کنم چیزی که جای آن در پرسش‌های مناظره دیروز خالی بود کرونا و برنامه ریزی نامزدها برای مقابله با کرونا بود اکنون که چندین هزار نفر از هموطنان مان جان خود را به علت این بیماری از دست دادند و روزانه نیز خیلی از این ناحیه فوتی داریم و خیلی از خانواده‌ها نیز عزادارند کرونا مهمترین مسئله کشور است که باید به طور جدی به آن توجه شود ضمن این که واکسیناسیون عمومی نیز باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان این که کرونا، کسب و کارها و فعالیت‌های مرتبط با خدمات را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: در عین حالی که از صدا و سیما تشکر می‌کنیم که بستر را فراهم کرده که راحت با سفر به استان‌ها با مردم استان‌های مختلف ارتباط داشته باشیم درخواست ما این است که صدا و سیما موضوع کرونا را در دستور کار برنامه‌های انتخاباتی خود قرار دهد و برنامه‌های نامزدها را در این باره جویا شود.