دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیرعامل توزیع برق گیلان از آغاز اجرای طرح جهادی افزایش تاب آوری شبکه با برنامه ریزی مدون در سال جاری خبر داد .

گیل خبر/ وی خاطرنشان کرد: با هدف افزایش تاب آوری و پایداری شبکه های فشار متوسط و کاهش مدت زمانی خاموشی ها در اثر شرایط نامساعد جوی، طرح تاب آوری شبکه در شرکت توزیع برق گیلان از سال گذشته آغاز و در سالجاری با قدرت و انسجام بیش از پیش اجرایی خواهد شد.

هنرمند تاکید کرد: در سال 1400 طرح تاب آوری جهادی بمنظور کاهش تعداد خاموشی ها هدفگذاری شده است چراکه در طول سال علاوه بر قطعی برق بر اثر عیب و تخریب تاسیسات برق در شرایط جوی ، ناپایداری بر اثر برخورد شاخه درخت یا سایر اجسام خارجی در شبکه برقرسانی رخ میدهد و این امر باعث تحمیل خاموشی های متعدد با مدت زمان نسبتا طولانی به مشترکین میشود، لذا در سال 1400 علاوه بر پیگیری کاهش مدت زمانی خاموشی ها ، پایش و حذف اینگونه موارد جهت کاهش تعداد خاموشی ها در دستورکار شرکت توزیع برق گیلان قراردارد .

مدیرعامل توزیع برق گیلان اظهار داشت : در سال 1400برنامه ریزی دقیق و مدونی صورت پذیرفته تا 600 مرحله طرح مذکور با فعالیت 2300 اکیپ، اجرایی شود و 130 فیدر و 850 کیلومتر شبکه نیز مورد اصلاح قرار گیرد و برای مجموعه اقدامات مذکور 25 میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است .

مدیرعامل توزیع برق گیلان اضافه کرد: باوجود  اجرای طرح مذکور در سطح استان و باوجود چندین مرحله بارش برف، وقوع تندباد و... شبکه های توزیع برق گیلان از پایداری مناسبی در سال گذشته برخوردار بود.

هنرمند گفت: در سال گذشته ابتدا برنامه ریزی برای اجرای 300 مرحله از این طرح هدف گذاری شده بود که با تلاش همکاران 402 مرحله طرح تا پایان سال عملیاتی شد و امیدواریم با اجرای 600 مرحله از طرح مذکور در سال 1400 ، مجموع 1000 مرحله از ابتدای سال گذشته تا پایان سال جاری محقق شود.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: در سال گذشته باوجود شرایط کرونایی حاکم بر کشور و برخی مشکلات از جمله مشکلات اقتصادی طی 402 مرحله ، 1856 اکیپ اجرایی طی 12329 نفرساعت به فعالیت پرداختند و 110 فیدر و 704.4 کیلومتر شبکه فشار متوسط مورد اصلاح و بهسازی قرار گرفت .

وی افزود: در سال گذشته و برای اجرای طرح افزایش تاب آوری جهادی بیش از 15 میلیارد تومان هزینه شد.

هنرمند در پایان گفت: در راستای تحقق شعار " همگرایی اقدامات، هم افزایی توانمندی ها، همراهی کارکنان" از ابتدای سال 1400 و باجود تعطیلات نوروز 3 مرحله طرح افزایش تاب آوری اجرا شده است و 4 فیدر و 3 کیلومتر شبکه فشار متوسط مورد اصلاح قرار گرفته اند و این خود نشان دهنده اهمیت تامین برق پایدار برای مشترکین است و کارکنان توزیع برق گیلان با آمادگی کامل برای دستیابی به هدف غایی شرکت یعنی جلب رضایتمندی مردم و پاسخگویی هرچه بهتر به مشترکین تلاش می کنند .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code