قیمت هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده در تهران ۲۵هزار تومان تا ۳۰هزار تومان به فروش می‌رسد درحالی که نرخ مصوب آن در سامانه اطلاع رسانی قیمت کالا و خدمات ۱۸هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است.

گیل خبر/ قیمت تخم مرغ در بازار همچنان در مسیر گرانی است؛ درحالی که قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ در سامانه ۱۲۴ وزارت صنعت ۱۱ هزار تومان قیمت گذاری شده و نرخ هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده برای فروش در میادین میوه و تره بار تهران ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است این محصول در تهران ۲۵ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان به صورت دلخواه قیمت گذاری و به فروش می‌رسد.

قیمت تخم مرغ در روز‌های اخیر بیش از ۱۰ هزار تومان در هر شانه افزایش یافته این درحالی است که این محصول به عنوان ارزان‌ترین محصول پروتیئی سبد اقشار ضعیف جامعه به حساب می‌آید.

بنابر گزارش میدانی خبرنگار ما هر شانه تخم مرغ ساده ۳۰ عددی در سوپرمارکتی در خیابان میرزای شیرازی تهران ۲۸ هزار تومان قیمت گذاری شده است همچنین این محصول در فروشگاهی در منطقه پل چوبی تهران ۲۵ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ این محصول همچنین در فروشگاهی در سعادت آباد تهران ۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

بر اساس اعلام مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی امروز در کارگروه تنظیم بازار درخصوص تغییرات قیمتی مواد پروتئینی تصمیم‌گیری می‌شود.

گفتنی است حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برخی از الزامات تولید مانند واکسن، دارو و مکمل‌های طیور و همچنین افزایش دستمزد‌ها و تورم جامعه در سال جاری در قیمت تمام شده گوشت مرغ نیز تأثیر گذاشته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code