انتقادات تند محمد احمدزاده بعد از نیمه تمام ماندن مسابقه ملوان:
۱۳۹۸/۱۲/۱۰ چاپ

سرمربی تیم فوتبال ملوان انزلی به شدت از فدراسیون فوتبال بابت ماجرای قضاوت داوران در لیگ یک انتقاد کرد.


گیل خبر/ محمد احمدزاده در خصوص نیمه تمام ماندن دیدار تیمش روبروی استقلال خوزستان، اظهار داشت: داور یک‌طرفه به سود استقلال خوزستان سوت می‌زد و دو پنالتی را برای آنها گرفت و مشخص بود که می‌خواهند 3 امتیاز را به تیم مقابل بدهند. در دو صحنه هیچ کدام پنالتی نبود و هر بار ما در بازی پیش می‌افتادیم برای آنها پنالتی می‌گرفتند.

وی ادامه داد: این اولین بار نبود که این اتفاق برای ملوان افتاده است، در بازی گذشته‌ مقابل خوشه طلایی هم گل آفساید را قبول کردند و سه امتیاز را از ما گرفتند. گفتیم در این بازی از زمین بیرون بیاییم راحت‌تر بتوانند امتیاز بگیرند. ما را از بین بردند. قبلاً هم کمیته داوران به خاطر پنالتی هایی که برای تیم ما نگرفته بودندعذرخواهی کرد. آنها با چنین قضاوت هایی باعث سقوط تیم ما شدند و الان هم تصمیم دارند ملوان را به لیگ دو بفرستند. واقعاً چه از جانمان می‌خواهند؟ از ملوان مظلوم‌تر تیمی وجود دارد؟ چرا با این تیم این کار را می‌کنید؟ من سؤالم از فدراسیون این است که ملوان چه هیزم تری به شما فروخته است؟

احمدزاده تأکید کرد: چندین سال است مشکلاتی با مسؤولین سیاسی شهرمان داشتیم و آن را رفع کردیم و الان با فدراسیون مشکل داریم. هر بلایی می‌خواهند سر این تیم می‌آورند، تیمی که تماماً فوتبالی است. از مالک، مدیرعامل و مربی همه فوتبالی هستند. دیگر کارد به استخوانمان رسیده است.

وی تصریح کرد: من در این دیدار دیدم هر کاری کنم قرار است امتیاز را به آنها بدهند، بازیکنان استقلال خوزستان هم به پنالتی اعتقاد نداشتند.

سرمربی تیم ملوان در خصوص بیرون آوردن تیمش از زمین و صحبت های رئیس کمیته داوران، عنوان کرد: وقتی کارد به استخوان برسد آدم هر کاری را می‌کند و حرفه‌ای بودن را کنار می‌گذارد، اگر آقایان خودشان حرفه‌ای بودند فوتبال را به این وضع نمی‌کشیدند، من با این حرکت به آقایان فوتبال کثیف را نشان دادم. تا کی می‌خواهند سرشان را در برف کنند تا اشتباهات را نبینند؟ فوتبال را نابود کردند. تأکید می‌کنم فوتبال را به بدجایی کشیدید و حالا صحبت از حرفه‌ای‌گری می‌کنید.

وی تصریح کرد: بروید فیلم‌های بازی ملوان و 10 بازی آخرمان را ببینید و خجالت بکشید. هیچ کدامتان حاضر نیستید جواب دهید، همه باید حرفه‌ای عمل کنند و فقط شما حرفه‌ای عمل نکنید. کجای کار شما حرفه‌ای است؟ فدراسیون کجای کارش حرفه‌ای است؟ هزاران نفر می‌گویند لیگ را تعطیل کنید و شما به آن ادامه می‌دهید، این رفتار شما حرفه‌ای است؟ همه اماکن ورزشی و تمام رشته‌های ورزشی تعطیل شده و فوتبال هنوز ادامه دارد، این حرفه‌ای است؟

احمدزاده در خصوص بازیکنانی که در تیمش مشکوک به بیماری کرونا بودند گفت: هر کسی در تیم من حتی یک عطسه کرد آن را به اردو نبردم. من فقط خواستم تیم‌ سالم بماند حتی اگر یک نفر مشکوک به این بیماری باشد او را به اردو نبردم تا تیم مشکلی برایش پیش نیاید. ما مربی دروازه‌بان‌مان را در اهواز به خاطر همین موضوع برگرداندیم. 6 بازیکن، پژمان نوری و مازیار زارع مریض بودند و آنها را به اردو نبردم.

وی خاطر نشان کرد: این وضعیت تیم ما است و هر روز هم شرایط بدتر می‌شود و حالا به فدراسیون بگویید بازی‌هایش را برگزار کند. در ایتالیا یک نفر یک عطسه کرد، لیگ را تعطیل کردند. در این جا با این همه مشکلات لیگ را تعطیل نمی‌کنند نباید همه چیز را با سیاست قاطی کرد.

فارس