نسخه موبایل
دی ۲۱, ۱۳۹۳ 45703 اجتماعی خبر سیاسی گیلان
اختصاصی/تامینی در ملاقات با مدیرعامل اپراتورچهارم مخابرات

از هیچ کمکی برای اجرای پروژه فیبرنوری در رشت دریغ نخواهم کرد

اختصاصی گیل خبر/ صبح روز یکشنبه بیست و یکم دیماه دکتر حسن تامینی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در شرکت ایرانیان نت (اپراتورچهارم مخابراتی) حضور یافت و پیرامون حوزه ی فعالیت این شرکت با مهندس محسن باقری چناری مدیرعامل ایرانیان نت به گفت و گو پرداخت.

اختصاصی گیل خبر/ صبح روز یکشنبه بیست و یکم دیماه دکتر حسن تامینی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در شرکت ایرانیان نت (اپراتورچهارم مخابراتی) حضور یافت و پیرامون حوزه ی فعالیت این شرکت با مهندس محسن باقری چناری مدیرعامل ایرانیان نت به گفت و گو پرداخت.

شهر رشت جز هفت کلان شهری که باید پروژه ی فیبرنوری و پهن باند در آن اجرا شود دیده نشده است! اما مهندس باقری، سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان گیلان را «غنیمت» شمرد و ضمن هماهنگی با مسوولان شورا و شهرداری رشت، تفاهمنامه ای را جهت امضا آماده کرد. این تفاهمنامه در حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دکتر نجفی استاندار گیلان به امضای رییس وقت شورای اسلامی شهر رشت و مدیرعامل ایرانیان نت رسید.1

از آنروز تاکنون، هیچیک از مسوولین استان پیگیر تحقق این تفاهمنامه نشدند تا سرانجام دکتر تامینی با حضور در اپراتور چهارم مخابراتی، ضمن آشنایی با اهمیت پروژه ی FTTX و زیرساختی بودن این پروژه ی استراتژیک و ملی که بنیان و اساس IT و ICT کشورمان از جمله دسترسی به اینترنت پرسرعت، بر آن بنا خواهد شد آمادگی خود را جهت پیگیری موضوع اعلام و تاکید کرد از هیچ کمکی برای اجرای این پروژه در رشت دریغ نخواهد کرد.

محسن باقری نیز در جریان همین نشست گفت: چون برخورداری از امکانات این پروژه ی ملی را حق مسلم هموطنان و البته همشهریانم می دانم علیرغم کم توجهی ها، برای اجرای پروژه ی فیبرنوری در رشت به تلاش خود ادامه خواهم داد. چندی قبل باقری چناری کوشید حتی در منطقه آزاد بندر انزلی هم بستر لازم جهت آغاز پروژه ی فیبرنوری را فراهم کند اما در عمل، با اقبال و استقبالی از اینسو مواجه نشد. 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
  1. حامد دی ۲۱, ۱۳۹۳ ۲:۱۹ ب.ظ

    منطقه آزاد بندر انزلی جدید هست منطقه آزاد خودش در سواحل رشت بندر در حال ساخت داره با نام بندر کاسپین

  2. علی-الف دی ۲۲, ۱۳۹۳ ۹:۱۵ ق.ظ

    دوست گرامی در مقطعی قرار بود اینجا منطقه آزاد گیلان نامیده شود زمانی که آقای خاتمی رییس جمهور وقت به گیلان سفر کرد فقط نماینده انزلی درخواست تبدیل منطقه ویژه به منطقه آزاد را مطرح نکرد بلکه اکثریت نمایندگان استان این خواسته را بصراحت در حضور رییس جمهور وقت مطرح کردند حتا قرار بود مساحت منطقه بگونه ای گسترش یابد که بخشی از کیاشهر ،رشت،صومعه سرا و رشت را هم در بر بگیرد این شهرستان ها هم بنوعی از فواید منطقه آزاد بطور مستقیم بهره مند شود هم اکنون فرودگاه رشت هم فرودگاه بین المللی رشت سرویس دهنده ی هوایی منطقه آزاد است آن افزایش مساحت که کاملن شدنی و ممکن بود و قرار نبود کل شهرستان هایی را که نام بردم در بربگیرد بلکه با دربرگرفتن فقط بخشی از مثلن صومعه سرا طبعن کل شهرستان منتفع میشد اما استاندار وقت مخالفت کرد و زیربار نرفت. منطقه آزاد را گیلان بنامیم منطقی تر است حتا برای انزلی…

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد