نسخه موبایل
آذر ۵, ۱۳۹۸ 445718 خبر ورزشی

حکم تعلیق ۴ ساله کشور روسیه از هرگونه فعالیت ورزشی/ روس ها از المپیک محروم می شوند؟

کمیته‌ تطبیق در آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ پیشنهاد محرومیت ۴ ساله را برای روسیه مطرح کرد.

گیل خبر/ به نقل از insidethegames، کمیته‌ تطبیق در آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ محرومیت ۴ ساله را برای روسیه توصیه کرده که این موضوع حضور ورزشکاران روس در رقابت‌های بین‌المللی را با پرچم این کشور منع می‌کند.

این محرومیت براساس عدم رعایت قوانین و استانداردها در آزمایشگاه ضددوپینگ مسکو اعلام شده است. این تعلیق در صورت اجرایی شدن شامل محرومیت از بازی‌های المپیک و پارالمپیک تابستانی و زمستانی ۲۰۲۰ و ۲۰۲۲ خواهد شد.

براساس اعلام آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، ورزشکاران روسیه و پرسنل حامی آنها فقط می‌توانند در این ۴ سال در برخی رویدادها شرکت کنند. این شامل ورزشکارانی می‌شود که اسامی‌شان در گزارش مک‌لارن نباشد و داده‌های آنها در آزمایشگاه مسکو دستکاری نشده باشد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک هفته گذشته در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود آنها مخالف تعلیق ورزشکاران روسیه از بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ هستند.

کمیته المپیک روسیه از سال ۲۰۱۸ تعلیق شده و ورزشکاران این کشور با پرچم المپیک در المپیک زمستانی پیونگ چانگ شرکت کرده‌اند.

تعلیق روسیه ممکن است میزبانی این کشور را در رویدادهای مختلف دربر بگیرد. سن‌پترزبورگ در رقابت‌های یوفا میزبان مسابقات گروهی است.

فارس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx