نسخه موبایل
آبان ۲۶, ۱۳۹۸ 444401 اجتماعی خبر گیلان
با حضور استاندار؛

افتتاح پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان+گزارش تصویری

پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان و سیصد و نود و هشتمین نمایشگاه کتاب استانی کشور با حضور استاندار گیلان در رشت افتتاح شد.

گیل خبر/ دکتر ارسلان زارع در این مراسم که پیش از ظهر امروز با حضور مدیر عامل موسسه نمایشگاه‌های کتاب کشور و برخی مدیران و اهالی قلم در محل دائمی نمایشگاه‌های استان برگزار شد با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری پانزدهمین نمایشگاه کتاب استان گیلان، اظهار داشت: از گذشته تاکنون، همواره دانایی محور توسعه یافتگی محسوب می شود.

وی کتاب را بهترین ابزار در جهت انتقال اندیشه ها از نسلی به نسل دیگر و از جامعه ای به جامعه دیگر دانست و تصریح کرد: فرهنگ، جریان فرایندی مستمر است.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران کشورمان به لحاظ زیرساختی و چاپ انتشار کتاب از جمله کشورهای خوب با شاخص‌های مورد قبول در منطقه است.

وی با بیان اینکه یکی از نمادهای استان گیلان علم و ادب و هنر است گفت: کتاب، علم و اندیشه مهمترین رکن و محور فرهنگ و تمدن بشری و عامل توسعه یافتگی هر جامعه ای از گذشته تاکنون بوده و در آینده نیز چنین خواهد بود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه می‌بایست مدارس ما کتاب محور باشد خاطر نشان کرد: امیدواریم با استفاده از شاخص‌های مرتبط با کتاب از جمله ارتقاء میزان سطح مطالعه و بهره‌گیری از تکنولوژی و  فضای مجازی  جدید بتوانیم سهم بیشتری در ارتقاء این فرهنگ به شکل فرآیندی برای نسل های و جوامع دیگر باشیم.

دکتر زارع ضمن تشکر و قدردانی از مردم که پیوسته از  این رویدادهای فرهنگی و اجتماعی استان استقبال می‌کنند افزود: پانزدهمین نمایشگاه کتاب که برای ششمین سال متوالی در دولت تدبیر و امید در استان گیلان به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دست اندرکاران برگزار شد.

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از ۲۶ آبان لغایت اول آذر با حضور ۴۰۰ ناشر در محل دائمی نمایشگاه‌های استان واقع در کیلومتر پنج جاده رشت به تهران برگزار می‌گردد و در این نمایشگاه ۸۰۰ میلیون تومان بن تخفیف ۳۰ درصدی برای بهره‌مندی اقشار مختلف توزیع می‌گردد.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx