نسخه موبایل
آبان ۲۳, ۱۳۹۸ 443958 گیلان
استاندار گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری:

کاهش نرخ بیکاری در گیلان معنادار است / چوکا و صنایع چوب اسالم وضعیت خوبی ندارند

.

گیل خبر/ ارسلان زارع، استاندار گیلان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: شرایط پیچیده اقتصادی جامعه به دلیل دشمنی های استکبار و تشدید تحریم های ظالمانه علیه مردم و نظام بوده که محدودیت هایی به ویژه در بخش اقتصادی بوجود آورده است.

وی افزود: با راهبرد اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری و رییس جمهور است و با تلاش و مقاومت ملت با سربلندی از این گذرگاه عبور خواهیم کرد.

زارع با بیان اینکه در استان گیلان حمایت هایی از سوی بخش خصوصی و دستگاه هایی اجرایی در دولت یازدهم صورت گرفته است، افزود: در حال حاضر در گیلان نرخ بیکاری به ۹/۶ درصد رسید که کاهش معناداری دارد.

استاندار گیلان یادآور شد: مجموعا ۱۵۰۰ میلیارد تومان در دردیف های مختلف سرمایه ثابت و در گردش به واحدهای مختلف تخصیص داده شده و تاکنون بیش از ۳۶۰ واحد به چرخه تولید برگشته است.

وی گفت: در سال جاری برای ۱۹۶ طرح نیمه تمام بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی ۸۵۲ میلیارد تومان اختصاص داده می شود.

زارع با بیان اینکه واحدهای مانند چوکا و صنایع چوب اسالم وضع خوبی ندارند، گفت: تزریق اعتبار به آنها می تواند مشکلاتشان را برطرف کند.

وی در مورد نوغانداری و پرورش ماهی نیز اظهار کرد: در استان گیلان زمینه رشد این دو بخش وجود دارد و سبب ایجاد اشتغال چشمگیری می شود.

استاندار گیلان در ادامه افزود: بانکهای استان به صورت ویژه برای اشتغالزایی و حمایت از واحدهای تولیدی عمل کردند و انتظار داریم با سهم بیشتر بتوانی کارهای بزرگتری در استان انجام دهیم تا بتوانیم نرخ بیکاری را به ۸ درصد که هدف قانون برنامه ششم است برسانیم.

دیار میرزا
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد