نسخه موبایل
آبان ۲۲, ۱۳۹۸ 443667 اجتماعی گیلان
پیش بینی هواشناسی؛

هوای سرد و بارانی تا اواسط هفته آینده در گیلان ماندگار می شود

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از ماندگاری هوای سرد و بارانی تا اواسط هفته آینده در استان خبر داد.

گیل خبر/ مازیار غلامی اظهار داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی نسبتا پایدار در منطقه است که به تدریج طی عصر امروز تا ظهر فردا با عبور جریانهای کم و بیش ناپایدار بارش پراکنده باران پیش بینی می شود .

وی اضافه کرد: با تقویت ناپایداری و نفوذ جریانات سرد شمالی از بعد از ظهر پنجشنبه شرایط برای ابرناکی، مه آلود بودن هوا، بارندگی و وزش باد ( بعضی نقاط شدید) ، احتمال رعد وبرق کاهش محسوس دما و در ارتفاعات بارش برف مهیا می شود.

وی با بیان اینکه تا اواسط هفته آینده ، تداوم بارش های متناوب و ماندگاری هوای سرد در منطقه مورد انتظار است ، گفت: آسمان استان برای امروز( چهارشنبه) صاف تا نیمه ابری به تدریج افزایش ابر ، طی عصر و شب رگبار پراکنده و احتمال رعد و برق و برای روز پنجشنبه نیمه ابری تا ابری و مه آلود ، به تدریج بارندگی و وزش باد ( عصر و شب بعضی نقاط شدید) ، احتمال رعد و برق ، کاهش دما و اواخر وقت در ارتفاعات بالا دست بارش برف پیش بینی می شود.

غلامی ادامه داد: آسمان استان برای روز جمعه نیز ابری و مه آلود ، کاهش نسبی دما، بارندگی و وزش باد ( بعضی نقاط شدید یا خیلی شدید و در ارتفاعات بارش برف مورد انتظار است.

وی یاداور شد: بیشینه و کمینه دمای استان برای شبانه روز گذشته در شهر لاهیجان با ۲۲ درجه سلسیوس و دیلمان یک درجه سلسیوس ثبت شده است

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: دمای رشت نیز طی شبانه روز گذشته به ۲۰ درجه رسید و در کمترین دما به ۹ درجه کاهش یافت.

 

 

ایرنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها
http://www.bankmellat.ir/default.aspx