نسخه موبایل
مهر ۳۰, ۱۳۹۸ 440414 گیلان

عیادت استاندار گیلان از حجت الاسلام و المسلمین سید احمد قوام

استاندار گیلان از حجت الاسلام و المسلمین سید احمد قوام روحانی سرشناس و خطیب توانا عیادت کرد.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع با حضور در منزل حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمد قوام در رشت از این روحانی سرشناس و خطیب توانا عیادت کرد.

وی در سه دوره تحصیلی خود در مشهد، تهران و قم جزء شاگردان آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله میلانی، آیت‌الله سلطانی، علامه طباطبائی، شیخ هاشم قزوینی، فرزند مرحوم آخوند خراسانی و ادیب نیشابوری بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین قوام هم مباحثه رهبر معظم انقلاب و با روحانیون برجسته‌ای همچون آیت‌الله واعظ طبسی و آیت‌الله مهدوی‌کنی هم‌دوره بود که به بیان خاطراتی از دوران تحصیل خود در این دیدار پرداخت.

وی از مبارزان پیش از انقلاب و جزء گروه فدائیان اسلام بود که در تجمع انقلابیون استان گیلان سخنرانی و انگیزه مردم گیلان را برای برپایی راهپیمایی‌های پرشکوه در مبارزه با رژیم ستم شاهی بیشتر می‌کرد.

این خطیب برجسته که متولد ۱۳۱۰ می باشد در دوران مبارزاتی، پس از سخنرانی در شهرستان بابل، دستگیر و به زندان اوین منتقل و در مرحله‌ای دیگر پس از سخنرانی در خیابان شریعتی رشت دستگیر و زندانی شد.

 
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx