نسخه موبایل
مهر ۱۷, ۱۳۹۸ 438273 اجتماعی خبر گیلان
توپی که به زمین میراث فرهنگی شوت شد؛

جوابیه شهرداری منطقه دو رشت درباره گزارش گیل خبر و شبهات مربوط به ملک کوچه میلانی

.

گیل خبر/ به دنبال مطلب «اقدام عجیب شهرداری منطقه ۲ و سازمان میراث فرهنگی در رابطه با یک پرونده عمرانی در فلکه صیقلان رشت» در پایگاه اطلاع رسانی گیل خبر، روابط عمومی شهرداری منطقه ۲ رشت جوابیه ای صادر کرد و اعلام کرد طبق نظر اداره میراث فرهنگی استان اقدام به صدور پروانه ساختمانی بدون کسر عقب نشینی شد. با این حال اعلام کرده است با شکایت مجدد اهالی کوچه میلانی، موضوع بررسی مجدد خط پروژه را به کارگروه خط پروژه واقع در اداره کل راه و شهرسازی گیلان ارجاع داده است.

این جوابیه را در زیر بخوانید.

 

جوابیه شهرداری منطقه دو رشت برای رفع شبهات مربوط به ملک کوچه میلانی
مدیر محترم پایگاه خبری تحلیلی گیل خبر
با سلام و احترام
در پی درج گزارش خبری به شماره ۴۳۶۲۱۷ به تاریخ ۰۳/۰۷/۹۸ با عنوان «اقدام عجیب شهرداری منطقه ۲ و سازمان میراث فرهنگی در رابطه با یک پرونده عمرانی در فلکه صیقلان رشت»  جوابیه «روابط عمومی شهرداری منطقه دو رشت» به شرح ذیل جهت انتشار ارسال می گردد که انتظار می رود طبق قانون مطبوعات در آن نشریه درج گردد:
پس از انتشار مطالب و تصاویری از ساخت و ساز در یکی از ملک های واقع در کوچه میلانی شبهاتی ایجاد شده است که روابط عمومی شهرداری منطقه دو رشت با توجه به توضیحات مهیار برنجی معاون شهرسازی منطقه دو شهرداری رشت در این رابطه به تشریح مساله با ارائه مدارک و مستندات می پردازد.
ملک مورد اشاره واقع درکوچه میلانی مطابق مستندات موجود و بر اساس خط پروژه و طرح تفصیلی قدیم شهر رشت، دارای ۶۹ متر مربع عقب نشینی بوده است و بر اساس همین مقدار عقب نشینی، در خرید و فروش های سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ معامله و پلاک فوق به مالکین جدید منتقل شد اما در سال ۱۳۹۵ و ابلاغ طرح تفصیلی جدید شهر رشت، ملک مورد اشاره با توجه به واقع شدن در بافت تاریخی شهر و بافت بازار، بر اساس طرح مصوب فاقد عقب نشینی اعلام شد.
بر همین اساس و مطابق با درخواست دریافت پروانه احداث بنا از سوی مالکین جدید، شهرداری منطقه دو با توجه به ضوابط و مقررات مربوطه و لحاظ واقع شدن ملک در محدوده استحفاظی میراث فرهنگی اقدام به اخذ استعلامات لازم از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان را نمود و اداره کل مذکور طی پاسخی اعلام نمود که احداث بنا در پلاک ثبتی فوق بدون کسر عقب نشینی امکانپذیر می باشد.
بنابراین منطبق با نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان و طرح تفصیلی مصوب، شهرداری منطقه در اقدامی کاملا قانونی و طبق مقررات پس از مذاکرات متعدد و هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، مبنی بر اعلام عرض کم کوچه مورد نظر و درخواست تجدید نظر در صورت امکان برای عقب نشینی و البته بر اساس ضوابط موجود در آن اداره محترم، اقدام به صدور پروانه ساختمانی بدون کسر عقب نشینی برای پلاک فوق نمود. حالیه پس از صدور مجوز و شروع عملیات توسط مالک محترم و پس از آن شکوائیه اهالی محترم کوچه میلانی مبنی بر عرض کم کوچه و نبود فضای کافی به جهت تردد خودروهای عمومی مانند اورژانس و آتشنشانی، شهرداری منطقه بر خود لازم دانست که مجددا با اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان مکاتبه و شکایت اهالی محترم کوچه مذکور را به آگاهی برساند.
پیگیری های انجام شده و جلسات متعدد در کارگروه خط پروژه که با حضور نمایندگان استانداری، شهرداری، اداره کل شهر سازی و اداره کل میراث، گردشگری و صنایع دستی منتج به صدور خط پروژه جدید و با میزان عقب نشینی به مساحت ۱۳٫۷۰ متر مربع گردید.
این خط پروژه پس از تایید توسط نمایندگان سازمان های یاد شده، به تایید اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان رسید و اداره کل راه و شهرسازی گیلان طی صورتجلسات متعدد با تایید خط پروژه فوق موضوع را به صحن اصلی کمیسیون ماده ۵ ارجاع نمود.
با شکایت مجدد اهالی کوچه میلانی مبنی بر عقب نشینی، طرح موضوع در کمیسیون ماده ۵ معلق و جهت بررسی بیشتر به آینده موکول شد و شهرداری منطقه دو رشت ضمن اعلام توقف عملیات ساختمانی به مالک، موضوع بررسی مجدد خط پروژه را به کارگروه خط پروژه واقع در اداره کل راه و شهرسازی گیلان ارجاع داد.
لازم به ذکر است؛ شهرداری رشت که مجری اعمال دقیق ضوابط و مقررات در سطح شهر است، طی یک فرایند قانونی اقدام به صدور پروانه ساختمانی کرده است و با توجه به شرح وظایف شهرداری، هیچگونه مسئولیتی در خصوص مباحث فنی ادارات دیگرتصمیم گیرنده در طرح تفصیلی شهر رشت و بافت تاریخی بر عهده این شهرداری نمی باشد.
در پایان ضمن قدردانی از زحمات شما در انعکاس اخبار، بیان مشکلات و بررسی آنها، آرزوی توقیق روز افزون برایتان داریم.

تصاویر مستندات مربوطه در پیوست آمده است.
روابط عمومی منطقه دو شهرداری رشت

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx