نسخه موبایل
مهر ۱۶, ۱۳۹۸ 438195 اجتماعی

دندان‌های شیری از چه سنی می‌ریزد؟

در شش سالگی باید دندان‌های دایمی دربیاید، اگر دندان شیری ناقص باشد دندان دایمی به وجود نمیآید چون دندان دایمی وابسته به جوانه دندان‌های شیری است و اگر جوانه دندان شیری نباشد، دندان دایمی در نمی‌آید.

گیل خبر/ در شش سالگی باید دندان‌های دایمی دربیاید، اگر دندان شیری ناقص باشد دندان دایمی به وجود نمیآید چون دندان دایمی وابسته به جوانه دندان‌های شیری است و اگر جوانه دندان شیری نباشد، دندان دایمی در نمی‌آید.

معمولا دندان شیری به علت پوسیدگی از بین می‌رود و به ندرت این اتفاق می‌افتد که یک بیماری خاص باعث افتادن دندان‌ها شود. به عنوان مثال بسیار دور از ذهن است که در این سن به علت کمبود کلسیم دندان‌ها بریزد بنابراین افتادن دندان شیری و در نیامدن دندان دایمی در این سن باید توسط دندان پزشک کودکان بررسی شود.

دندان‌های شیری به طور معمول در ۵۰ درصد جمعیت از شش ماهگی رویش می‌یابد و تا سه سالگی کامل می‌شود. در درصد کمی از کودکان ممکن است کمی زودتر یا دیرتر دندانها بیفتد.

تا شش سالگی سیستم دندان شیری باید کامل شده باشد و بعد از آن اولین دندان‌های دایمی رویش می‌یابد. ابتدا دندان‌های جلوی پایین و سپس دندان‌های دوطرف در می‌آید .

به تدریج تا ۱۲ سالگی دندانهای شیری می‌ریزد و دندان‌های دایمی در می‌آید و اگردر این سن دندان شیری دیده شود، ایرادی وجود دارد.

 

سلامانه

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها