نسخه موبایل
شهرداری رشت پاسخگو باشد؛

قطع دلخراش دو درخت تنومند در خیابان معلم رشت+فیلم

حتما عاملین شهرداری خواهند گفت با قطع دو درخت هیچ آسیبی به طبیعت سبز شهر وارد نمی شود! اما اینگونه اعمال به تدریج جمعیت درختان رشت را به سمت نابودی سوق داده و شاهد نابودی میراث نسل آینده خواهیم بود!

گیل خبر/ کمیل فتاحی

روز گذشته مشاهده پیکر بی سر دو درخت سالخورده در مرکز شهر که معلوم بود تازه قطع شده اند, باعث شگفتی شد!
محل قتل ابتدای خیابان معلم رشت، در حریم پیاده رو بود که طبیعتا مکانی عادی و معمول برای زیست درخت در شهر محسوب می شود، اما در سالهای اخیر به حکم سوءمدیریت مسئولان شهری و منفعت طلبی برخی شهروندان، به دفعات شاهد قطع غیرقانونی درختان در حریم پیاده رو هستیم!
متاسفانه از جزئیات این واقعه تلخ هنوز اطلاعی در دست نیست، اما روبروی این دو درخت جانباخته که شاید بیش از نیم قرن سایه سار هم بودند, ساختمانی چندطبقه با روکشی از سنگ گرانیت گران قیمت جلب توجه می کرد که شاید پر زورتر از نفسهای سبز طبیعت و میراث محیط زیست شهرمان باشد!
حتما عاملین شهرداری خواهند گفت با قطع دو درخت هیچ آسیبی به طبیعت سبز شهر وارد نمی شود! اما اینگونه اعمال به تدریج جمعیت درختان رشت را به سمت نابودی سوق داده و شاهد نابودی میراث نسل آینده خواهیم بود!
امروز در ایران به عنوان  روز جهانی کودک نامگذاری شده است؛ به همین مناسبت می باید حامیان محیط زیست و فعالان فرهنگی و آموزشی در کلانشهر رشت, شهردار و اعضای شورای شهر و کارگزارانی را که با بی وجدانی نسبت به نسل آینده، در یکی از سرسبزترین شهرهای ایران با سوءمدیریت خود اینگونه میراث نسل آینده را از بین می برند! مورد بازخواست قرار دهند.
اگرچه مقصر اول رسانه ها و شهروندانی هستند که در اصل مطالبه گری و پرسشگری کار را وانهاده و چندان آگاه به عملکرد مسئولان استان و شهر خود نیستند و در مقابل اگر رسانه ای بانگ مطالبه گری و انتقاد سر می دهد، فورا متهم به سیاسی کاری و دشمنی با فلان و بهمان می شود!

و آخر اینکه از مسئولان قضایی استان انتظار می رود به خواست حامیان طبیعت توجه نموده و علت قطع دو درخت کهنسال در خیابان معلم رشت را شناسایی و نسبت به جبران این خسارت زیست محیطی اقدام نمایند. اگرچه این داستان سر درازی دارد …

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها