نسخه موبایل
مهر ۱۳, ۱۳۹۸ 437731 اجتماعی ویژه ها

سرد شدن پاها چه دلایلی دارد؟

سرد شدن پاها زمانی که فرد دچار استرس و اضطراب یا شوک عصبی می شود اتفاق می افتد.

گیل خبر/ سرد شدن پاها زمانی که فرد دچار استرس و اضطراب یا شوک عصبی می شود اتفاق می افتد. در این حالت نه تنها پا بلکه کل بدن هم سرد خواهد شد، اما دلایل بسیار زیادی به غیر از استرس هم وجود دارد.

سردی پا معمولا وضعیتی طبیعی است که در نتیجه سرمای هوا روی می دهد. در سرما رگ های خونی پا و یا قسمت های دیگر بدن شما مثل بینی منقبض شده و در نتیجه جریان خون در این ناحیه کاهش می یابد. این کاهش جریان خون منجر به کاهش سطح اکسیژن در قسمت های خارجی بدن شده و باعث کبودی پوست خواهد شد که سیانوز نام دارد.

سیانوز در هوای سرد مسئله ای جدی نیست و پس از گرم شدن سریعا به حالت اولیه خود باز می گردد. در وضعیت های استرس زا و نگران کننده سردی پا پیش می آید و برای کاهش حداقل خونریزی بر اثر آسیب احتمالی، جریان خون در قسمت های خارجی بدن کاهش می یابد. بسته شدن جریان خون سبب باریک شدن یا مسدود شدن عروق می شود که در نتیجه منجر به تجمع چربی و کلسترول در دیواره رگ ها شده و در این حالت جریان خون به حداقل می رسد.

سرد شدن کف پا به ندرت نشانه ای از یک بیماری جدی است. اگرافراد دچار درد سینه و یا احساس فشار در قفسه سینه، کاهش بینایی، فلج یا ناتوانی در حرکت ، گیجی، نداشتن نبض در پا و یا نفس نفس زدن شوند، سریعا باید به پزشک و اورژانس مراجعه کنند.

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها