نسخه موبایل
شهریور ۲۲, ۱۳۹۸ 434315 اجتماعی
سید محمد احمدی، معاون سابق استانداری گیلان:

مجمع فرهیختگان و نخبگان گیلان تشکیل شود

.

گیل خبر/سید محمد احمدی پنج‌شنبه شب در نشست پیشرفت و تعالی گیلان در هزاره سوم در جمع جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی با بیان اینکه گردشگری، کشاورزی و صنعت می‌تواند سه محور اصلی توسعه گیلان باشد، اظهار کرد: با استفاده از این سه صنعت و تقویت بخش تعاون می‌توان بیکاری گیلان را به صورت چشمگیر کاهش داد.

وی با بیان اینکه آمار بیکاری جوانان گیلانی در برابر استعدادها و داشته‌های این استان مورد قبول نیست افزود: باید سازمان فراگیر جذب سرمایه‌گذاری در گیلان تشکیل دهیم تا بخش خصوصی و بخش تعاون در توسعه و پیشرفت استان بیش از پیش نقش‌آفرینی کنند.

فرماندار سابق شهرستان رشت، گیلان را دروازه اقتصادی کشور به اروپا دانست و گفت: تکمیل راه‌آهن به دو بندرانزلی و آستارا اقتصاد این استان و کشور را شکوفا می‌کند و باید تلاش شود این پروژه به عنوان کلیدی‌ترین پروژه گیلان طرح و روند اجرای آن تسریع شود.

احمدی با بیان اینکه گیلان ظرفیت‌های بکر گردشگری دارد، تصریح کرد: مردم گیلان از منافع حداقلی معیشتی سفر سالانه بیش از ۳۰میلیون گردشگر به این استان کم‌بهره هستند و باید مردم را با ایجاد تعاونی‌های گردشگری در اقتصاد این صنعت سهیم کنیم.

وی خواستار تسریع در مکانیزاسیون اراضی شالیزاری گیلان و ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی شد و تاکید کرد: بخش کشاورزی گیلان به تنهایی قادر به رفع معضل بیکاری جوانان گیلانی بوده و امنیت غذایی کشور و استان را تضمین می‌کند.

استاد دانشگاه‌های گیلان با تصریح بر اینکه توسعه و پیشرفت گیلان به جز همت فرزندان این سرزمین محقق نمی‌شود، تاکید کرد: مجمع فرهیختگان و اندیشمندان گیلان با هدف کمک به اعتلای این سرزمین و با حضور نخبگان تشکیل شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها