نسخه موبایل
شهریور ۱۸, ۱۳۹۸ 433824 خبر گیلان
به امامت آیت الله فلاحتی

نماز ظهر عاشورا در میدان شهدای ذهاب رشت اقامه می شود

.

گیل خبر/ رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به برپایی نماز ظهر عاشورا در همه شهرهای این استان، گفت: در شهر رشت نیز نماز ظهر عاشورا به امامت آیت الله فلاحتی در میدان شهدای ذهاب اقامه می شود.

حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی ضمن تسلیت فرارسیدن ایام شهادت سرور و سالار شهیدان، اظهار کرد: یکی از مهم ترین پیام‌ها و فلسفه قیام امام حسین در روز عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر و برپایی نماز بوده است.

وی با بیان اینکه در چند سال گذشته تلاش شده تا این پیام در ظهر روز عاشورا در تمام شهرها و روستاهای استان گیلان احیا و نهادینه شود، افزود: از تمای هیئت‌ها عزاداری و سینه زنی و زنجیرزنی خواسته شد با شنیدن صدای اذان عزاداری‌ها را قطع و به اقامه نماز اهتمام کنند.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان در ادامه با اشاره به اینکه نماز ظهر عاشورا در تمایم تکایا، حسینیه‌ها و بقاع متبرکه و مساجد استان گیلان اقامه خواهد شد، گفت: نماز ظهر عاشورا در شهر رشت نیز به امامت آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در میدان شهدای ذهاب اقامه خواهد شد.

وی تأکید کرد: از هیئت‌های مذهبی خواسته شده تا در صورت مساعد بودن شرایط جوی نماز ظهر عاشورا در فضای باز اقامه شود.

مهر

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx