نسخه موبایل
شهریور ۳, ۱۳۹۸ 431444 خبر سیاسی

ادعای موافقت مشروط ترامپ با فروش نفت ایران

بلومبرگ در گزارشی که اخیر منتشر کرده، مدعی شده است که امانوئل مکرون (رئیس جمهور فرانسه) از ترامپ خواسته که به طور موقت تحریمهای نفتی ایران را کان لم یکن کند.

گیل خبر/ بلومبرگ در گزارشی که اخیر منتشر کرده، مدعی شده است که امانوئل مکرون (رئیس جمهور فرانسه) از ترامپ خواسته که به طور موقت تحریمهای نفتی ایران را کان لم یکن کند تا فرانسه با جلب نظر ایران بتواند این کشور را مجاب به حفظ برجام کند.

بلومبرگ به نقل از چند مقام سیاسی فرانسه می‌گوید که بحثهای مقدماتی بین دو رئیس جمهور در ناهار نشست جی ۷ انجام شده است. مقامات فرانسوی می‌گویند در صورت تایید ترامپ و ایران، بسته پیشنهادی مکرون در دو مرحله انجام می‌گیرد. در مرحله اول ایران اجازه خواهد داشت که نفت خود را بفروشد به شرطی که {در مرحله دوم} اولا در برجام بماند و آن را نقض نکند، به یک راهکار مناسب با اروپا در مورد کاهش تنشها در خلیج فارس برسد و مثلا نفتکش توقیف شده اخیر انگلیس را رها کند و در مورد اتفاقات منطقه و اقدامات مناسب بعد از سال ۲۰۲۵ که زمان انقضای برجام است به توافقاتی با کشورهای اروپایی برسد.

بلومبرگ مدعی است که ممکن است این توافق انجام شود چرا که دو کشور(ایران و آمریکا) خواهان جنگ نیستند. مکرون در چند روز اخیر مذاکرات بسیار سنگینی را با محمد جواد ظریف(وزیر امور خارجه کشورمان) داشته و حدودا یک ماه قبل هم با ترامپ مذاکراتی را داشته است.

بلومبرگ مدعی است با خروج ترامپ از برجام اوضاع این توافقنامه بسیار به هم ریخته است و رئیس جمهور فرانسه در تلاش است که به نوعی آمریکا و ایران را مجددا به میز مذاکره بازگرداند و نوعی توافق بینشان ایجاد کند. این سایت خبری مدعی است که مذاکرات ترامپ با مقامات فرانسوی در چند نوبت انجام گرفته و فرانسه به شدت دنبال این است که آمریکا را از تندروی علیه ایران دور کند.

 

منبع: بلومبرگ

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx