نسخه موبایل
مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ 430056 اجتماعی خبر گیلان
سه روز بعد از رای 11 نفره به رئیس و نائب رئیس؛

تشکیل نشدن جلسه انتخاب کمیسیون های شورای شهر رشت/ اختلافاتی که با حرفهای حاجی پور پنهان نمی ماند!

.

گیل خبر/ سرویس شهری: سه روز بعد از انتخابات هیات رئیسه شورای شهر رشت، جلسه انتخاب کمیسیون های شورا که قرار بود صبح شنبه برگزار شود به دلیل غیبت بعضی اعضا برگزار نشد و به روز دوشنبه موکول شد.

عدم تشکیل جلسه سه روز بعد از آن صورت گرفت که اعضای شورا رئیس و نائب رئیس خود را با ۱۱ رای انتخاب کردند  و این گونه به افکار عمومی نشان دادند که قصد دارند اختلافات خود را کنار گذاشته در کنار یکدیگر کار کنند. هرچند در همان جلسه آرای ۶ و ۵ خزانه داری و سخنگویی شورا نشان داد که همچنان دو قطبی شورا باقی مانده است.

شاید برای اولین دو طیفی در شورای شهر رشت شکل گرفته که هیچ نامی برای تمایز آن ها نمی توان گذاشت. دوره قبلی شورا دو دسته شکل گرفته بود که تحت عنوان حامیان شهردار و مخالفان وی شناخته می شد. اما امروز طیف شش و پنج جمع متضادی به نظر می رسد که هرکدام تحت مسائل گوناگون کنار یکدیگر قرار گرفته اند. حتی شاهد آن هستیم که جمعی از اصولگرایان و اصلاح طلبان شورا نیز در کنار یکدیگر مقابل طیف دیگر صف آرایی کرده اند. این دو طیف هیچ برون دادی از خود ندارند که تضادشان با یکدیگر  بر سر توسعه، اصلاحات، نحوه مدیریت شهری و یا مسائلی از این قبیل است. این که حاصل ترکیب ۷ و ۴ سال اول شورا به ترکیب ۶ و ۵ فعلی شورا برگشته است و اعضای اصلاح طلب شورا را در راس هیات رئیسه قرار داده بیشتر از این که پایه ای و عمیق باشد به دلخوری ها، کینه ها و حتی منافع شخصی برمی گردد که مدیریت شورا را دچار دگرگونی کرده است. مواردی که از زمان انتخاب شهردار رشت طی یک سال گذشته خودش را بیشتر نشان داد و در زمان عدم حضور برای بررسی استعفای رئیس وقت شورا به اوج خود رسید.

هرچند رئیس جدید با مصاحبه درباره این که «دوران اختلافات در شورا تمام شد» سعی می کند تا حدودی از آتش اختلافات بکاهد، اما خود نیز می داند که در صورت عدم تسامح درباره ترکیب کمیسیون ها دامنه اختلافات افزایش نیز پیدا می کند. البته ممکن است توجه نشان دادن به اعضای طیف اقلیت در هیات رئیسه کمیسیون ها طیف فعلی اکثریت را نیز دچار عصبانیت و تغییر رویه نماید. این شورایی است که هیچ چیزش مبتنی بر اصول نیست. تا وقتی اکثریت دو طیف نخواهند اختلافات را به پایان برسانند با مصاحبه و رای دادن های نمایشی نیز این کدورت ها باقی می ماند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx