نسخه موبایل
مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ 430042 خبر سیاسی گیلان
ادامه پیشتازی گیلان در انتصاب مدیران بانو؛

چرا نخستین استاندار زن در گیلان منصوب نشود؟

.

گیل خبر/ سرویس سیاسی: بعد از خروج مصطفی سالاری از استانداری گیلان گزینه های مختلفی برای کسب مقام عالی دولت در این استان تعرفه شده اند که به دو دسته مدیران بومی و غیربومی تقسیم می شوند. ولی تشابه همه آن ها مرد بودنشان است. این در حالی است که طی دوسال اخیر به محل خوبی برای انتصابات بانوان تبدیل شده است که به نسبت سراسر کشور قابل توجه است.

انتصاب مریم بخشی در ورزش و جوانان استان، ژاله حساسخواه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان و پریسا کرمی در سازمان کتابخانه های عمومی و همچنین انتصاب بخشداران به ویژه در بخش های مرکزی را می توان مهم ترین انتصاب زنان در استان گیلان ذکر کرد. حتی در این میان بعضی از بانوان مثل مونا ابروفراخ به عنوان فرمانداران احتمالی نیز نام برده می شد که در اخرین لحظات مردان دیگری معرفی شدند.

در حوزه استانداری نیز بانوانی چون فاطمه رفیعی و ساحره میرسیدی توانستند تا پست های مدیریتی بالای ستادی خود را بالا بکشند. همچنین کیمیا تنهایی نیز خرداد ماه سال جاری با حکم سالاری به معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان منصوب شد و به عنوان چهارمین معاون زن استاندار کشور شناخته شد. شاید اگر بر اساس رزومه نیز فردی از میان بانوان مدیر انتخاب شود کیمیا تنهایی به واسطه پست بالاتر و همچنین تجربه بالای کاری شانس بیشتری دارد.

شاید انتصاب یک بانو به سمت استانداری گیلان بتواند فرهنگ استفاده از بانوان در پست های کلیدی کشور را به نوعی جا بیندازد. اگر دولت بخواهد یک بار از این فرصت استفاده کند گیلان بهترین جایی است که باتوجه به انتصاب بانوان شرایط آن را در اختیار دارد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
  1. ایران مرداد ۲۷, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ب.ظ

    اول اینکه این حرفها را نزنید گناهه!؟ طبق شریعت اسلام زن فقط باید بچه بیاورد و حمالی در خانه را بکند .اگر این حرف را قبول ندارید بروید از گوشه نشینان قم استفتا کنید .
    دیگر اینکه مردان استاندار در این چهل سال غیر از دزدی برای خود ونزدیکانشان و چاپلوسی برای بالادستی ها چه غلطی کرده و چه دسته گلی به آب دادند که زنها بیایند و در میان این همه گرگهایی که چهل سال خود و فرزندانشان فربه شده اند ایستادگی کرده و مثلا کاری انجام دهند . لطفا این بازی ها را بگذارید کنار . شما از عمق فساد ریشه ای و سیستماتیک در نظام بی قانون ایران خبر ندارید .

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها