نسخه موبایل
مرداد ۲۳, ۱۳۹۸ 429668 اجتماعی خبر شهرداری گیلان
اینجا را در خوابتان هم نمی دیدید!

باید هم  از شهرداری رشت کنار نروید آقای شهردار!

.

گیل خبر/ سرویس شهری: شهردار رشت در همین مدت کوتاهی که وارد عرصه مدیریتی شهر شده است به سوژه خوبی برای رسانه ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. خود او هم دوست دارد که بیش از همه کنار دوربین ها ژست بگیرد. شاید خودش هم فکر نمی کرد بعد از چند سال که به عنوان یک نیرو در شرکت های ساختمانی و مشاوره ای اهواز و کیش لیست بیمه خود را رد می کرد به لطف شورای شهر همیشه درگیر رشت به این درجه از شهرت برسد.

او حالا صبح سوار خودروی تالیسمان شهرداری می شود،در خانه آپارتمانی گلسار رشت که اجاره آن بالغ بر ۲۰ میلیون تومان می شود سکونت دارد،  عینک دودی خود را می گذارد و کنار دوربین ها کتاب می خواند. با همان عینک در جلسه استانداری و مقام عالی دولت شرکت می کند،از این خیابان به آن خیابانی که هنوز به طور کامل نام آن را یاد نگرفته است به این خبرگزاری و آن خبرگزاری می رود تا از مقام بالا ادعا کند که «  از کسوت شهرداری رشت کنار نمی‌روم». شاید  فکر می کند بیرون از شهرداری رشت برای او فرش قرمز پهن کرده اند،گویی یادشان رفته است که سالهاست از عرصه مدیریتی خارج شده بودند و رشت فرصتی دوباره بود که بعد از یازده ماه بدون شهردار به ایشان عطا کنند.

آقای حاج محمدی حتما خوش شانس هستند که بعد از این سال ها یک چنین مرکزی شهری را به دست آورده اند و شاید اگر اختلافات اعضای شورا، قوانین جدید وزارت کشور برای انتخاب شهرداران نبود هرگز پا به شهرداری رشت نمی گذاشتند. همان طور خوش شانس هستند که با وجود معافیت پزشکی ماده ۳۹ می توانند بدون توجه به شرایط جسمانی و فیزیکی شرایط احراز شهردار به عنوان مدیرعالی یک شهر انتخاب شوند. ولی مایه تعجب است مدیری که تا قبل از شهرداری  به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره دو شرکت ساختمانی «مهندسین امین سازان سپانو» و « توسکا سرا پارسیان» معرفی می شد که میزان سرمایه ثبت شده هر کدام از آنها تنها از ده میلیون تومان تجاوز نمی کرد امروز طوری صحبت می کند که گویی ده ها پست و مقام بالاتر در انتظارش بود که آن ها را به خاطر شهروندان رشت رد کرده است که حال بگوید نمی خواهم از کسوت شهرداری رشت کنار روم.

 

تاریخ رشت شهرداران زیادی را دیده است که به دنبال این مقام ارتقا یافته اند و شهردارانی نیز بوده اند که بعد از مقام شهرداری رشت در هیچ کجا دیده نشده اند. شهردار رشت اگر امروز از مقام خود کنار برود فعلا هیچ مقامی انتظار او را نمی کشد جزء این که حداقل خودش را ثابت نماید. حاج محمدی فعلا با وعده انعقاد ۲۲۵ میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری در رشت و احداث پارک آبی و گسترش پیاده راه و …خودش را مطرح می کند. وعده هایی که هرکدام از آن ها به سالها وقت نیاز دارد که شاید بشود و شاید هم همیشه به عنوان وعده باقی بماند. تا آن روز امثال او باید قدردان جایی باشند که او را از یک فرد عادی به یک مدیر عالی تبدیل کرده است که کتابی نیز که می خواند سوژه می شود. به واقع بهتر از اینجا جایی پیدا می کردید آقای شهردار که حال می خواهید بروید یا نروید ؟!

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.
 1. ناشناس مرداد ۲۴, ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱ ق.ظ

  از برکات شورای بی لیاقت رشت هستند

 2. فرشید مرداد ۲۴, ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ق.ظ

  سلام
  من شناختی از شهردار جدید ندارم اما بعد از یازده ماه استقرار شهردار برای شهر اهمیت دارد ‌. یادداشت بالا را که خواندم نفهمیدم منظور از نوشتن ان چی بوده چون بنظر بیشتر متلک بود تا یادداشتی از سر دلسوزی یا چاره اندیشی برای شهری که همه کارهایش به روی زمین مانده و یک شهرداری با چهار هزار پرسنل روی دست شهر که دغدغدغه اش بجای توسعه و پیشرفت شهرو حل و فصل مشکلاتی نظیر سیستم فاضلاب ساماندهی رودخانه ها نجات آبگیر عینک بهسازی خیابان ها ایجاد فضای سبز ساماندهی ترافیک پیگیری اجرای تراموا پیگیری برنامه های بر زمین مانده نظیر پل طبیعت ساماندهی تیمچه های بازار ساماندهی پیر سرا تکمیل پروژه خواهر امام و بالا بردن کیفیت اجرای پروژه ها و غیره تبدیل شده به تهیه حقوق برای این تعداد نیروی انسانی که فاقد حداقل کاراییست.بنظر میرسد یادداشت فوق از حداقل های یک یادداشت شهری حتی در زمینه رعایت آداب اجتماعی هم برخودار نیست . ترجیح میدهم بعنوان یک شهروند برنامه های بر زمین مانده را برای شهردار تازه وارد مطرح و ایشان را به انجام آنها تشویق نماییم و واکنش او و توانایی مدیریتی او را در انجام کارها به چالش بکشیم.

 3. ناشناس مرداد ۲۴, ۱۳۹۸ ۲:۱۱ ب.ظ

  متاسفم برای شهر خودم رشت

 4. محمد مهدی کاوه فیروز عضو رئیس هئیت مدیره شرکت توسکاسرا پارسیان هستم مرداد ۲۵, ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸ ق.ظ

  با سلام بنده حاضرم تو تمام رسانهای رشت با مدرک در مورد شهردار صحبت کنم و ثابت کنم که چه بلاهایی سر مردم آورده

 5. رحيمي مرداد ۲۵, ۱۳۹۸ ۸:۳۵ ق.ظ

  بحث مطرح شدن عینک آفتابی در شان مردم رشت نیست. یادم می آد دانشجوی قزوین بودم مردم شهرشون هر دختری که عینک آفتابی می زد می گفتن خراب تشریف داره و الان متوجه شدم مردم شهر خودم هم گیر ظاهرند . چطور انقدر راحت قضاوت می کنید . شاید چشمش مشکل نور داره و یا هر چیزی . به ما چه ربطی داره. ما فقط کار می خواهیم و همین . اینکه سلیقه ی ما پشت کوهی هست بگذاریم همان جا بماند . برای خبرنگارهایی که هرگز نمی توانند خودشان را جای طرف مقابل بگذارند و شغل قضاوت را برگزیدند متاسفم .

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد