نسخه موبایل
مرداد ۲۲, ۱۳۹۸ 429306 خبر گیلان ورزشی
نشست خبری مدیران هیات کاراته شهرستان رشت:

زمانی در بهترین موقعیت بدترین استفاده را کردیم/ نمی دانیم سیاسیون ما ورزشی شدند یا ورزشی‌های ما سیاسی/ اجرای مسابقه نمادین کاراته در پیاده راه فرهنگی رشت

.

گیل خبر/ سرویس ورزشی:  نشست خبری روسای هیات کاراته شهرستان رشت با حضور اصحاب رسانه برگزارشد.

در این نشست مزدا صوفی رئیس هیات کاراته شهرستان رشت با  تبریک عید سعید قربان و گرامیداشت روز خبرنگار گفت: در حدود ۳ ماه است که من مسئولیت این سمت را بر عهده گرفتم و به دنبال تغییر و پیشرفت در این حوزه هستم.

وی  ضمن تشکر و قدرانی از رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت،یکی از عمده ترین مشکلات این هیات را نداشتن مکان مناسب بیان کرد و گفت: متاسفانه برای هیات کاراته مکان خاصی در نظر گرفته نشده و ما برای برگزاری جلسات با چالش های متعددی مواجه هستیم.  متاسفانه از دوره های قبلی هنوز سیستم اداری خاصی را به ما ندادند و  همین زمینه جمع آوری و نظم بخشیدن به ۵ بخش شهرستان را دچار مشکل کرده است تا نتوانیم در بدو ورود اشراف کاملی بر اوضاع داشته باشیم که در این مدت سعی کردیم با ساماندهی امور نسبت به رفع بعضی مشکلات اقدام کنیم. وی ادامه داد: در سیستم اداری نیز توانستیم برای هیات کاراته یک شناسه در اداره ثبت شرکت‌ها انجام دهیم.

صوفی با اشاره به ارتقای داوری خود در مسابقات آسیایی تاشکند نیز گفت: شاید به دلیل کم کاری خودم بود که نتوانستم زودتر از این نسبت به ارتقای داوری اقدام کنم. ولی در مسابقات به همراه آقای دلسوزی موفق به ارتقا داوری در کاتا و کومیته آسیایی با بهترین نمره شدیم.

وی با اشاره به این که ما باید سعی کنیم که جایگاه از دست رفته کاراته شهرستان رشت را برگردانیم خاطرنشان کرد:  توسعه کاراته با وحدت و همدلی صورت می‌گیرد،  و باید ما از نظرات مخالف استفاده کنیم. در این راستا  نباید منتقد خود را به گوشه رینگ ببریم و بگوییم که ما مخالف نداریم.

صوفی با بیان اینکه جایگاه کاراته گیلان مغفول مانده، خاطرنشان کرد: کاراته گیلان از مسیر اصلی خود خارج شده  است. معتقدیم هیات کاراته باید یک سیستم اداری مدون  داشته باشد. همچنین ذات سیاسی بودن از ورزش باید خارج شود و این گونه نباشد که متوجه نباشیم سیاسیون ما ورزشی شدند یا ورزشی‌های ما سیاسی شده اند.

رئیس هیات کاراته شهرستان رشت با اشاره به قبول مسئولیتش در زمان رئیس هیات قبلی استان گفت: من با آقای رسولی به واسطه بعضی از دوستان مشترک آشنا بودم، ولی آشنایی نزدیکی با یکدیگر نداشتیم. وقتی ایشان مسئولیت گرفت با انتخابش مخالف بودم، زیرا معتقد بودم که نه از جنس کاراته است و نه لزومی دارد کسی که قرار است اسپانسر به کاراته تزریق کند حتما باید به عنوان رئیس انتخاب شود. قرار هم نبود با گرفتن یک پست نظرات خودم را تغییر دهم بلکه با آگاهی بر لزوم شکستن انحصار و تغییر رویه بعد از مدتی این پست را پذیرفتم.

صوفی در ادامه گفت:  آقای رسولی می‌خواست کار کند اما به دلیل انحصار در کاراته اجازه کار به او ندادند. با این حال همان کسانی که از آوردن او خوشحال بودند روز برکناری ایشان هم خوشحالی می کردند.

رئیس هیات کاراته شهرستان رشت با اشاره به انتظارات از هیات کاراته گیلان نیز گفت: وقتی مدیرکل ورزش ما کاراته ای بود  ما زمانی که می‌توانستیم بهترین استفاده را کنیم، بدترین استفاده را کردیم. بدون شک استاد رهنما افتخار کاراته ایران و جهان هستند و خواهند بود.. من در مورد عملکرد خوب یا بد ایشان در ورزش صبحتی ندارم ولی در حوزه کاراته معتقدم که  زمان ایشان کارهایی مغفول ماند.  حداقل این است که در آن زمان  باید در گیلان خانه کاراته احداث می شد.

وی با اشاره به این که باید به قهرمانان ورزش گیلان توجه شود خاطرنشان کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم مدیرکل ورزش و جوانان ما با این همه مشغله تک به تک برای حل مشکلات فلان کاراته کا مثل سارا بهمنیار به صورت شخصی اقدام کند. این وظیفه رئیس هیات است که بتواند فرصت های حمایت ورزش و جوانان استان از ورزشکاران پرافتخار خودش فراهم کند. وی در ادامه افزود: معتقدم با حضور خانم بخشی در اداره کل ورزش و جوانان، جدا شدن بدنه مدیریتی از سیاست و مدیریت، ورزش را از حاشیه های فراوانی دور کرده است که امیدواریم ادامه پیدا کند.

رئیس هیات کاراته شهرستان رشت ادامه داد: همان طور که قبلا گفتم، رئیس هیات باید دستش در جیب خودش باشد نه این که دستش در جیب هیات باشد. درآمدزایی در هیات کاراته گیلان بسیار پائین است. طوری که با جمع آوری حق عضویت و مسائلی از این قبیل شاید به صد میلیون تومان برسد. وی  در پاسخ به سوالی با اشاره به ادعاهای رئیس سابق هیات کاراته گیلان در زمینه گردش مالی یک میلیارد و سیصد میلیون تومانی ابراز داشت: البته من آماری از ادعای درآمدزایی در هیات کاراته گیلان  ندارم. ولی تحرک خاصی نیز در این زمینه نیز ندیدم. البته آقای رسولی نگفتند که من یک میلیارد و سیصد میلیون تومان پول آوردم‌ بلکه گفته است که این میزان‌گردش مالی داشته‌ام.

 

وی با اشاره به انتخابات ریاست  هیات کاراته گیلان  گفت: متاسفانه از دوره ای که هیات کاراته گیلان به صورت انتخابی اداره می شود به جزء آقای اصغریان هیچ کس چهارسال دوره مدیریتی را تجربه نکرده است. معتقدم برای این انتخابات باید فضایی فراهم شود که  تمام سلایق، افکار و عقاید پیرو قانون و شرع وارد کارزار انتخاب شوند   و از تخریب هم جلوگیری شود، اظهار کرد: کسانی که فکر می‌کنند انتخابات هیات کاراته گیلان را می‌توانند مهندسی کنند از این فکر بیرون بیایند زیرا راه نجات کاراته گیلان برگزاری انتخابات سالم است. وی ادامه داد:  برای توسعه و پیشرفت باید قانونمدار باشیم و  اگر در سیستم ورزش خودمان به دنبال اجرای صحیح قانون باشیم چنین مشکلاتی را هیچ وقت تجربه نخواهیم کرد.

اجرای مسابقه نمادین کاراته شهرستان رشت در پیاده راه فرهنگی رشت

در ادامه این نشست دبیر هیات کاراته شهرستان رشت بر شناسایی ظرفیت های ورزشی شهرستان تأکید کرده و یادآور شد: هنوز جامعه هدف ما در حوزه ورزش کاراته به طور کامل شناسایی نشده است.  اولین برنامه کاری خود را بر این موضوع گذاشتیم که آماری از وضعیت کاراته شهرستان رشت بدست بیاوریم. ما باید کلیه ورزشکاران ،مربی ها و دواران را به صورت مستند داشته باشیم.

عابدی محزون با اشاره به اینکه باید اطلاعات و آماری دقیق از وضعیت کاراته شهرستان داشته باشیم، افزود: به ۴۰۰ باشگاه در شهر رشت و به بخش‌های شهرستان رشت اعلام کردیم که طی ۱۵ روز آماری را به ما ارائه دهند.

محزون از برنامه‌های این هیات برای کاراته شهرستان رشت خبر داد و تصریح کرد: بازآموزی برای داوران و مربیان کاراته شهرستان، برگزاری دوره‌های کاتا و کمیته و… جهت بالا بردن سطح کاراته شهرستان داریم.

وی از اجرای مسابقه نمادین کاراته شهرستان رشت در پیاده راه فرهنگی رشت از ساعت ۲۰ روز سه‌شنبه هفته آینده به مناسبت عید سعید غدیر  خبر داد و تصریح کرد: هدف از این برنامه شناساندن ورزش کاراته به مردم است.

محزون همچنین گفته: مسابقات هفته دفاع مقدس در دو رشته بانوان و آقایان در بخش کوچصفهان شهرستان رشت برگزار می‌شود.

اشرف ندافی نائب رئیس هیات کاراته شهرستان رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه به دلیل اینکه آمار دقیقی از وضعیت کاراته شهرستان نداریم : ما دراین استان قهرمانان زیادی را تحویل داده ایم و هدفمان نیز این است که در زمینه قهرمان پروری عمل کنیم. همان طور که خانم ستاره موسوی که امروز  به عنوان سرمربی تیم‌ملی ایران هستند زمانی شاگرد خود من بود.

وی با اشاره به تلاش برای رفع انحصار در ورزش کاراته گفت: تمام تلاش ما این است که در کنار یکدیگر به ورزش استان کمک کنیم. نباید در این زمینه افرادی حضور داشته باشند که برای این که دیگران را رقیب خود میبینند اجازه کار را از او سلب می کنند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها