نسخه موبایل
مرداد ۲, ۱۳۹۸ 426223 خبر سیاسی گیلان
دبیر حزب کارگزاران استان گیلان در گفتگو با گیل خبر:

ترجیح ما این است که استاندار آینده گیلان فردی بومی باشد/ ظاهرا گزینه های شورای هماهنگی اصلاح طلبان شانسی برای استانداری ندارند

.

گیل خبر/ اسماعیل محمدی خواه دبیر حزب کارگزاران استان گیلان در گفتگویی با گیل خبر در خصوص انتخاب استاندار مواری را مطرح کرد که در ادامه می خوانید :

انتظار شما از استاندار آینده گیلان چیست؟

به نظر من استاندار آینده صرف نظر از اینکه چه کسی باشد، بومی باشد یا غیر بومی، باید توانایی ایجاد وفاق در بین مولفه های قدرت (احزاب, نمایندگان مجلس, نیروهای نظامی, امنیتی و انتظامی،دادگستری و نماینده ولی فقیه در استان) را داشته باشد تا بتواند اهداف توسعه و پیشرفت استان را به پیش ببرد, مردم از کارهای نمایشی و دوربینی خسته هستند, کسی که برای رضای خدا آستین خدمت بی منت بالا می زند نباید دنبال شوآف و رفتارهای اینگونه باشد.

حزب کارگزاران سازندگی گیلان از کدامیک از کاندیداهایی که مطرح شده اند حمایت می کند؟

 

ما در چارچوب شورای هماهنگی اصلاحات اقدام می کنیم که در آن شورا گزینه هایی مطرح شد و ظاهرا از آن سه نفر معرفی شده کسی شانس تصدی این سمت را ندارد و از طرفی تعدادی افراد دیگر هم بعنوان کاندیدای تصدی استانداری گیلان مطرح شده اند.
این نکته را هم باید عرض کنم که کمتر از دو سال تا ۱۴۰۰ فاصله داریم و هر عزیزی استاندار بشود خیلی فرصت شناسایی و امکان خدمت ندارد، به نظرم در این فاصله نباید استاندار تغییر می کرد اما حالا هم نباید گیلان را مدرسه دوره ی دستیاری  مدیران فرض کنند بلکه انتظار این است که شخصی استاندار گیلان شود که تجربه استاندار بودن داشته باشد و فضای انتخابات و وزارت کشور را درک کرده باشد و در سطح ملی هم بتواند مدافع اهداف توسعه گیلان خصوصا تخصیص و اخذ بودجه و تعاملات با دستگاه های اجرایی کشوری باشد.

آیا احتمال روی کار آمدن استانداری با این مشخصه ها که برشمردید دارید؟

 

عرض کردم گزینه های زیادی مطرح شدند تعدادی هم تجربه ی خوبی دارند, امیدوارم توسعه و پیشرفت گیلان در این اندک زمانی که به پایان دوره دولت باقی مانده نادیده گرفته نشود, ترجیح ما این است که استاندار آینده گیلان فردی بومی باشد و در غیر اینصورت بررسی هایی که انجام دادیم محمدرضا صالحی که سابقه استانداری خراسان شمالی و سرپرستی استانداری های بوشهر و مازندران را در کارنامه خود دارد فرد اصلحی برای این کار است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx