نسخه موبایل
تیر ۲۷, ۱۳۹۸ 425337 اقتصادی گیلان
انتقاد نماینده لنگرود از واردات برنج؛

ادعای وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه تولید داخل به اندازه برنج مورد نیاز کشور نیست نادرست است

مهرداد لاهوتی نماینده لنگرود در خانه ملت: اختصاص ارز برای واردات برنج به نابودی شالیکاران منجر می‌شود.

گیل خبر/ نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز با انتقاد از واردات برنج در آستانه برداشت این محصول گفت: دولت باید به جای اختصاص ارز دولتی به واردات برنج بی‌ کیفیت هندی و پاکستانی، یارانه مردم را با هدف خرید برنج ایرانی افزایش دهد.
مهرداد لاهوتی افزود: برای کشوری که در تمامی حوزه‌ها مورد هجوم قرار گرفته، عدم حمایت از کشاورزان مایه تاسف است چرا که با این رویکرد کشاورزی در ایران نابود می‌شود.
وی گفت: با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و تبدیل آنها به ویلا و آپارتمان، کشاورزی نابود شده و تولید برنج ایرانی روز به روز کاهش می‌یابد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: ادعای وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه تولید داخل به اندازه برنج مورد نیاز کشور نیست نادرست است.
مهرداد لاهوتی با بیان اینکه مصرف سالانه برنج در ایران سالانه ۲میلیون و ۸۰۰هزار است گفت: ۲میلیون و ۴۰۰هزار از این مقدار در داخل تولید می شود که می ‌توان ۴۰۰هزار تُن کمبود را با برنامه ‌ریزی‌های دقیق و با تکیه بر توان داخل تامین کرد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx