نسخه موبایل
تیر ۲۷, ۱۳۹۸ 425317 اجتماعی خبر گیلان
سرپرست استانداری گیلان در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی استان:

تامین اجتماعی یکی از سازمان‌های خوب از بابت تأمین رضایتمندی مردم در استان است

سرپرست استانداری گیلان در دیدار با مدیران تامین اجتماعی استان :سازمان تأمین اجتماعی در راستای توسعه یافتگی کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.
همزمان با ۲۵ تیرماه ، روز تامین اجتماعی ، مدیرکل ، مدیردرمان ، معاونین و روسای شعب و مراکز درمانی تامین اجتماعی استان با سرپرست استانداری گیلان دیدار نمودند .

گیل خبر/ ارسلان زارع در این دیدار ضمن تبریک هفته تأمین اجتماعی اظهار داشت:یکی از مهم ترین شاخص‌های ارزیابی و میزان توسعه یافتگی هر کشور و جامعه ، میزان رفاه و تأمین اجتماعی آن جامعه‌ است.

 

وی با بیان اینکه شاخص مهم و خاص امید به زندگی مورد توجه کشورهای در حال توسعه قرار گرفته تا مانند کشورهای توسعه یافته بتوانند مسیر مطلوب را طی کنند ، نقش سازمان تامین اجتماعی در این خصوص را مهم ارزیابی کرد.

 

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به وظایف و رسالت تأمین اجتماعی به عنوان یک سازمان بزرگ که متولی  خدمت رسانی به بخش زیادی از جمعیت کشور است، تصریح کرد: در استان گیلان بیش از ۴۸ درصد خانواده ها تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند .

 

وی تأمین اجتماعی را بزرگ‌‌ترین سازمان بیمه‌گر دانست و اذعان داشت؛ این سازمان به عنوان یک نهاد غیردولتی بزرگ در راستای توسعه یافتگی کشور نقش ارزنده و مهمی را ایفا می‌کند.

 

دکتر زارع با اشاره به اینکه حفظ کرامت والای انسانی، رضایت مردم و تکریم ارباب رجوع یکی از موضوعات مهم برای دولت و مردم است خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش های واصل شده ، تامین اجتماعی یکی از سازمان‌های خوب از بابت تأمین رضایتمندی مردم در استان است.

 

دکتر زارع یکی از عوامل موثر در مدیریت کارآمد را شفافیت بیشتر در انجام امور و وظایف و الکترونیکی کردن خدمات برشمرده و اظهار داشت: این موضوع در دستور کار دولت تدبیر و امید نیز به جدیت دنبال میشود .

 

ایشان افزود : دولت الکترونیک می‌تواند نقش موثری درافزایش کیفیت و سرعت بخشی خدمات و رضایت مردم را داشته باشد.

 

توجه به آرامش خاطر و امنیت اجتماعی مردم بعنوان یکی از دستاوردهای تامین اجتماعی از دیگر موضوعات اشاره شده توسط سرپرست استانداری گیلان بود

 

جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان نیز در این دیدار با اشاره به تحت پوشش بودن حدود نیمی از جمعیت استان ، اظهار داشت : در سال گذشته شاهد رشد ۲/۵ درصدی بیمه شدگان و افزایش ۷ درصدی مستمری بگیران بوده ایم .

 

وی  با بیان اینکه تنها در بخش بیمه ای در سال ۹۷ روزانه افزون بر ۷ میلیارد تومان تعهدات ارائه شده است اظهار داشت : پرداخت بیش از ۲۳۵۰ میلیارد تومان انواع مستمری بزرگترین گروه تعهداتی تامین اجتماعی گیلان را تشکیل میدهد .

 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در بخش دیگری از سخنان خود ، از انتصاب ۳ رئیس شعبه زن و بهره گیری از جوانان در پستهای مدیریتی استان در دو سال گذشته یاد نموده و افزود : بدنبال سیاستهای ابلاغی استاندار وقت گیلان مبنی بر استفاده از ظرفیت زنان و جوانان ، تلاش نمودیم که در این عرصه نیز همگام و همسو حرکت نمائیم .

 

جمیل حق پرست با اشاره به حق الناس بودن منابع تامین اجتماعی ، این مجموعه را سازمانی با رویکرد اجتماعی و متاثر از شرایط اقتصادی برشمرد که ایجاد آرامش و امنیت خاطر نیروهای مولد جامعه را برعهده دارد .

 

مشاع و بین النسلی بودن این سازمان و اهمیت صیانت از آن برای آیندگان از دیگر تاکیدات مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این دیدار بود .

 

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال جاری به رونق تولید از بسته حمایتی ابلاغی در این راستا خبر داده و اذعان نمود : اجرای بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب از جمله مفاد این بسته حمایتی است که در حال اجرا میباشد .

 

جمیل حق پرست با بیان اینکه بیش از ۷۳۰۰۰ کارگاه در سطح استان دارای پرونده مطالباتی در شعب تامین اجتماعی هستند میزان بدهی کارفرمایان گیلانی را بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان اعلام داشت .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد