نسخه موبایل
تیر ۲۳, ۱۳۹۸ 424540 خبر سیاسی گیلان یادداشت
علی شفاهی

بازگشت احترام و منزلت سیاسی مدیران گیلان با انتخاب استانداربومی

در این استان که شاخصه‌های علمی و فرهنگی آن  سرآمد است؛ دلسوزان و مدیران حرفه‌ای، تخصصی و تحول‌‌آفرین بسیارند؛ نگاه به بیرون شایسته مردمان سختکوش، نخبگان و فرهیختگان این استان نیست. اکنون زمان آن است با درونی‌سازی نگاه، احترام سیاسی و منزلت سیاسی را بار دیگر به مدیران استان برگردانیم چرا که یکی از شاخصه‌های بارز انتخاب نماینده عالی دولت در استان خط‌ مشی سیاسی منتخب و همراستایی و همسویی با سیاست‌های دولت است.

گیل خبر/ علی شفاهی

براساس تحلیل‌ها، ساده‌ترین، شفاف‌ترین روراست‌ترین پیام فعالان و کنشگران سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی به‌ویژه انتظارات و مطالبات مردم عزیز گیلان، در شرایط کنونی انتخاب استاندار جدید گیلان این است:

پله نردبان فرصت را برای مدیرانی که دارای حس و تعلق مکانی، دلبستگی و وابستگی مکانی و دارای انس و هویت مکانی شدید به زادگاه و زادبوم خود دارند پایین آورید. تعلق، تعهد و مسئولیت برخاسته از عشق به زادگاه زمینه‌ی پویندگی و بالندگی استان را فراهم و موجب پایداری آن می‌شود. اکنون در فراخنای این انتخاب، این سئوال‌ها، بلند پرسیده می‌شود. مدیر بیگانه با نگاه مردم و فرهنگ غنی و تمدن بزرگ گیلان چگونه می‌تواند در این مدت کوتاه، فضای سیاسی، جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی این سرزمین افتخار آفرین را بشناسد؟ مدل شایستگی، سنجه‌ها و معیارهای نگاه به بیرون و انتخاب مدیران غیربومی چیست که مدیران بومی استان حایز شرایط احراز آن نیستند؟ آیا مدیران محلی ما این شایستگی‌ها و توانایی‌های عمومی و اختصاصی را ندارند؟

در این استان که شاخصه‌های علمی و فرهنگی آن  سرآمد است؛ دلسوزان و مدیران حرفه‌ای، تخصصی و تحول‌‌آفرین بسیارند؛ نگاه به بیرون شایسته مردمان سختکوش، نخبگان و فرهیختگان این استان نیست. اکنون زمان آن است با درونی‌سازی نگاه، احترام سیاسی و منزلت سیاسی را بار دیگر به مدیران استان برگردانیم چرا که یکی از شاخصه‌های بارز انتخاب نماینده عالی دولت در استان خط‌ مشی سیاسی منتخب و همراستایی و همسویی با سیاست‌های دولت است. و حال این سوال پیش مى آید که چه کسی می‌تواند این همسویی سیاسی و همراستایی را در این مدت باقی مانده دولت تدبیر و امید برای هدایت امور و خدمت به مردم عزیز گیلان داشته باشد؟

به اقرار اکثر فعالان و کنشگران سیاسی دوگزینه بدون ذکراولویت؛

یکى دکتر  کیوان محمدى مردی که از جنس دولت و برای این دولت دلسوزانده و هزینه داده است و سخت‌ترین شرایط سیاسی را با کمک دوستان و یاران خود در کوران و یخبندان انتخابات برای پیروزی دکتر روحانی از سال ۹۲ تاکنون درنوردیده و هم اکنون از طیف همراهان اصلی دولت و دبیر حزب اعتدال استان  نقش‌آفرینی می‌کند و از مدیران موفق و تاثیرگذار استان است و در سازمان برنامه و بودجه (قلب دستگاه‌های دولتی) استان تحول بزرگی ایجاد نموده و مدل و شکلی از ارتباطات سودمند و اثربخش را در فضاهای اداری بخشی و فرابخشی ایجاد نموده است و تعامل و همکاری صمیمانه‌ای با نمایندگان محترم و نهادهای استان دارد؛ و دیگری  جناب اقای قاسم رمضانپور از چهره های اصلاح طلب و معاون کنونی سازمان برنامه وبودجه.ایشان شخصی متین وباتجربه هستندکه قطعا درتوسعه استان نقش بسزایی راایفا خواهندکرد.

امیداست باانتخاب استاندارجدیدهرچه زودترگامی بزرگ درجهت توسعه وتحقق اهداف سرزمین مادری مان براشته شود.

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx