نسخه موبایل
تیر ۲۰, ۱۳۹۸ 424101 اقتصادی گیلان
در جریان دیدار سرپرست سفارت اوگاندا در ایران از منطقه آزاد انزلی؛

همکاری دو جانبه با بهره گیری از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین گسترش می یابد

.

گیل خبر/ به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، دنیس توموکوندی سرپرست سفارت اوگاندا در تهران در جریان دیدار از این منطقه ضمن آشنایی با ظرفیت های متنوع منطقه، فرصت های همکاری دو جانبه را در مذاکره با معاونین اقتصادی و سرمایه گذاری و بندری مورد بررسی قرار داد.

سرپرست سفارت اوگاندا در جریان این بازدید زیرساخت ها و امکانات موجود در منطقه آزاد انزلی را بسیار خوب ارزیابی کرد و علاوه بر مجتمع بندری کاسپین، از واحدهای تولیدی صادراتی، مرکز نمایشگاه ها و همایش ها و امکانات گردشگری موجود در سطح منطقه دیدار به عمل آورد.

در نشست بررسی فرصت های همکاری دو جانبه، دو طرف نسبت به توسعه روابط دو جانبه با بهره گیری از توانمندی های بخش خصوصی، مبادله کالای مورد نیاز طرفین، برپایی نمایشگاه مشترک توانمندیهای دو کشور و لزوم بهره گیری از ظرفیت های مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم و کریدورهای بین المللی که از منطقه آزاد انزلی عبور می کند، ابراز تمایل کردند.

دنیس توموکوندی در این نشست با اشاره به وجود بازار ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی در منطقه کشور متبوع خود در قاره افریقا، خواستار استفاده از مجتمع بندری کاسپین جهت صادرات محصولات تولیدی کنیا در دریای خزر شد.

گفتنی است در این نشست که مهندس وحید طالب پور عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری بهمراه مهندس امین افقی عضو موظف هیأت مدیره و معاون امور بندری سازمان حضور داشتند، نمایندگان بخش خصوصی منطقه و اتاق بازرگانی استان نیز در خصوص فرصت های همکاری با بخش خصوصی اوگانادا به اظهار نظر پرداختند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها