نسخه موبایل
تیر ۱۹, ۱۳۹۸ 423951 اجتماعی خبر گیلان
در جلسه نوبخت با استانداران شمال کشور:

مساله زباله‌سوز‌ها معضلی ملی است/ اختصاص اعتبارات مناسبی جهت مدیریت پسماند در استان های شمالی

دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون مسئله پسماند در استانهای شمالی با سرپرست استانداری گیلان و استانداران گلستان و مازندران دیدار و گفت و گو کرد.

گیل خبر/ دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در جلسه کار گروه وضعیت پروژه‌های زباله‌سوزی در شهر‌های شمالی کشور اظهار داشت: با توجه به این که، از دیدگاه دولت هم مشکل زباله و زباله‌سوزها فقط منحصر به شمال کشور نیست، دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور خود را مسوول می‌دانند اهتمام لازم را در این زمینه داشته باشند.
دکتر نوبخت در ادامه اظهارات خود گفت: معضل زباله در شهر‌های شمالی به لحاظ گستره جغرافیایی و حجم جمعیتی که در آن مناطق زیست می‌کنند، اهمیت شایان توجهی دارد و تشکیل جلسه کارگروه در سازمان برنامه و بودجه کشور، بیانگر اهمیتی است که ما در عالی‌ترین سطح تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای آن موضوع قایل هستیم.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد که دکتر حمیدرضا عدل معاون فنی، امور زیر‌بنایی و تولیدی این سازمان و مجموعه تحت مدیریت ایشان هم از مسوولیت و هم از اختیار لازم و کافی برخوردار هستند و امیدوارم با در نظر‌گرفتن تمام ملاحظات زیست‌محیطی، سلامت مردم و امور رفاهی ساکنان و مسافرانی که به خطه شمال کشور سفر می‌کنند، مشکل زباله و زباله‌سوزها در این بخش از کشور به سرعت حل شود و به سامان و فرجام مناسبی برسد.
دکتر نوبخت در خاتمه سخن خود تأکید کرد که این سازمان به حل مشکل زباله در شمال کشور مقطعی و موقتی نمی‌نگرد و درصدد آن است که با نگاه و نگرش علمی و فنی، این موضوع را در اولویت های اصلی کار داشته باشد.
گزارش مذکور حاکی است که در این جلسه اعضای کارگروه پروژه‌های زباله‌سوزی شهرهای شمالی بر تأمین اعتبار دستگاه‌های زباله‌سوز، تأکید کردند.
در این جلسه همچنین اعلام شد که در مورد اصلاح خرید تضمینی برق تولیدی حاصل از زباله سوزها و نیز تصفیه شیرابه زباله‌ها اقدام عاجل و سریع انجام پذیرد.

همچنین در این جلسه مقرر شد اعتبارات مناسبی جهت مدیریت پسماند در استان های شمالی اختصاص یابد.

 

دکتر ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان ،علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان و شهردار رشت نیز در این نشست با اشاره به وضعیت زباله در این استان ، خواستار رفع مشکل زباله و پرداختن جدی تر به مبحث زباله‌سوزها در گیلان شدند.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
پربیننده ترین ها