نسخه موبایل
تیر ۱۷, ۱۳۹۸ 423690 اجتماعی خبر گیلان
وقتی تغییری حس نمی شود؛

نگرانی جامعه پزشکی از حضور دکتر سالاری در رأس علوم پزشکی گیلان

.

گیل خبر/ به نقل از  رشت۲۰؛نکته قابل‌تأمل در خصوص جایگزینی سالاری بجای یوسف زاده این است که سالاری خود مدت‌ها به‌عنوان معاون یوسف زاده در دانشگاه علوم پزشکی مشغول به فعالیت بود و این موضوع سبب بروز نگرانی‌های فراوانی در جامعه پزشکی گیلان شده است. در خصوص سالاری گفته می‌شود وی در ایام انتخابات مجلس دفتر خود را در اختیار یکی از نمایندگان اصلاح‌طلب قرار داده بود!

 

عدم شفافیت مالی در دوران ریاست یوسف زاده بر علوم پزشکی گیلان و اعلام عدد و رقم‌های متعدد در خصوص میزان بدهی این مجموعه از نقدهای جدی مخالفین یوسف زاده بوده است. به‌گونه‌ای که هر بار رقمی متفاوت در خصوص بدهی‌های علوم پزشکی گیلان توسط وی در رسانه‌ها منتشر می‌شد. از سوی دیگر گفته می‌شود مبلغ واقعی بدهی‌های نجومی علوم پزشکی گیلان چند صد میلیارد تومان است.

حال این ترس وجود دارد که معاون پیشین یوسف زاده نتواند شفافیت مالی را در این مجموعه ایجاد کند. همچنین دست‌وپا زدن برخی افراد که جهت مقاصدی شهره هستند با هدف رسیدن به جایگاه مشاوره در این مجموعه باعث ایجاد نگرانی‌های بیشتری می‌شود.

هرچه که هست حضور سالاری در مقام سرپرستی علوم پزشکی گیلان بجای یوسف زاده خبر دلگرم‌کننده‌ای به نظر نمی‌رسد. هرچند که هنوز حکم ریاست وی بر علوم پزشکی صادر نشده و نیازمند حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در پایان این نکته نیز قابل‌تأمل است که نمکی وزیر بهداشت در آستانه استیضاح قرار دارد و ایجاد تغییرات در علوم پزشکی گیلان نیز سبب اضافه شدن امضای برخی از نمایندگان گیلان به استیضاح وی شده است.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx