نسخه موبایل
تیر ۴, ۱۳۹۸ 421611 اجتماعی خبر گیلان
مراسم تودیع و معارفه سرپرست و مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی؛

شریعتمداری: استفاده از نشاط، خلاقیت و نوآوری جوانان یکی از مولفه‌های ما برای تعیین مدیرعامل جدید بود/ سالاری: بنایی بر تغییر در سازمان و جا‌به‌جایی مدیران ندارم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت :در سازمان تامین اجتماعی و همه مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید از خاصه خرجی بپرهیزیم.

 گیل خبر/ به نقل از ایلنا، مراسم تودیع و معارفه سرپرست و مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سازمان تامین اجتماعی برگزار شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم  با گرامیداشت یاد مرحوم نوربخش، مدیرعامل سابق سازمان تامین اجتماعی، عنوان کرد: تامین اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سازمان‌های کشور است و به همین دلیل مسیر تعیین مدیرعامل آن مسیری ظریف بود و این مهم باعث تاخیر در تعیین مدیرعامل سازمان شد.

محمد شریعتمداری گفت: به‌دلیل ابعاد و خدمات گسترده سازمان تامین اجتماعی لازم است مدیرعامل آن از حمایت‌های ویژه در سطوح مختلف دولت برخوردار باشد و مدیرعامل تعیین شده می‌تواند این حمایت‌ها را جلب کند.

او با بیان اینکه برای تعیین مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افراد ذی‌صلاح مختلفی را بررسی کردیم، عنوان کرد: در جریان تشکیل دولت‌دوازدهم یکی از تاکیدات رئیس‌جمهور استفاده از جوانان بود. همچنین رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب بر جوان‌گرایی تاکید کردند. استفاده از نشاط، خلاقیت و نوآوری جوانان یکی از مولفه‌های ما برای تعیین مدیرعامل سازمان بود. امیدواریم جوان‌گرایی در این سازمان منجر به نشاط، خلاقیت و نوآوری در آن شود.

وزیر کار یکی از مهم‌ترین اهداف این وزارتخانه را شفافیت دانست و گفت: با توجه به تاکیدی که مرحوم نوربخش بر شفافیت داشت در زمان مدیریت او در سازمان تامین اجتماعی گام‌های بلندی در این راستا برداشته شد. انتطار می‌رود با استفاده از سامانه‌های متعدد سازمان و اتمام سامانه‌های جدید و حرکت سریع‌تر به سمت دولت الکترونیک از وضعیت فعلی به وضعیت مطلوب‌تر برسیم.

شریعتمداری بیان کرد: باید در سازمان تامین اجتماعی و همه مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از خاصه خرجی بپرهیزیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی آماده‌ترین بخش درمان کشور در بخش خدمات الکترونیک است، عنوان کرد: در این سازمان با دو دسته از مخاطبان رو به رو هستیم. این سازمان به حدود سه‌میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مستمری می‌پردازد که حقوق تعداد قابل توجهی از آنها نزدیک به حداقل حقوق بوده و در راستای تکریم بازنشستگان باید برای بهتر شدن دریافتی آنها تلاش کرد. دسته دیگر مخاطبان سازمان، کارکنان آن هستند که در این زمینه نیز باید تلاش کرد وضعیت مطلوب‌تری به وجود آید.

شریعتمداری همچنین تهیه صورت‌های مالی حسابرسی شده را یکی از کارویژه‌های مدیریت جدید سازمان تامین اجتماعی دانست و عنوان کرد: امیدوارم تا پایان امسال این صورت‌های مالی تهیه شود و حتی ما در زمینه تهیه صورت‌های مالی تلفیقی گام برداریم.

او مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت را یکی از مهم‌ترین مسائل این سازمان دانست و گفت: انتطار ما این است که رقم دقیق این مطالبات مشخص و گام‌های عملی برای دریافت آن برداشته شود. این اتفاق بخش مهمی از مشکلات سازمان تامین اجتماعی را حل می‌کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سازمان‌های زیر مجموعه تامین اجتماعی عنوان کرد: باید زمینه‌های لازم برای خروج از بنگاهداری فراهم شود و سازمان سبدی از سهام سودده داشته باشد. گام اول در این زمینه با بورسی کردن یکی از هلدینگ‌های سازمان برداشته شده و انتظار می‌رود این مسیر ادامه یافته و مابقی هلدینگ‌ها نیز بورسی شوند.

او اصلاح مقررات حاکم بر تامین اجتماعی را یکی از ضرورت‌های این سازمان دانست و گفت: مقررات پیچیده دریافت باید اصلاح شود.

شریعتمداری اصلاحات پارامتریک را مهم دانست اما تاکید کرد: اصلاحات پارامتریک را نباید با کاهش خدمات سازمان اشتباه گرفت و این اصلاحات به معنای کاسته شدن از خدمات نیست.

او با اشاره به سوابق مدیرعامل جدید سازمان عنوان کرد: مصطفی سالاری همکاری مطلوبی با دولت داشته و در سوابق خود استانداری دو استان بوشهر و گیلان را دارد که به معنای این است دو بار از هیات دولت رای اعتماد گرفته است. ذخیره دانش وی امید به اصلاحات اساسی در سازمان تامین اجتماعی را به وجود می‌آورد.

سالاری: بنایی بر تغییر در سازمان و جا‌به‌جایی مدیران ندارم

همچنین مصطفی سالاری در مراسم تودیع و معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی، اظهار کرد: برنامه بنده در سازمان تامین اجتماعی استفاده از خرد جمعی و مشارکت شرکای تامین اجتماعی است و تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ان‌شاءالله با تلاش هیئت مدیره و هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی و با محوریت آقای شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامات موثری را در سازمان تامین اجتماعی رقم خواهیم زد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: با توجه به حساسیت تامین اجتماعی قطعا از رئیس جمهور و وزرا نیز می‌خواهیم تا عنایات ویژه‌ای را به سازمان تامین اجتماعی داشته باشند.

سالاری در ارتباط با اصلاحات پارامتری گفت: برخی از این اصلاحات نیاز به مصوبه مجلس، برخی نیاز به مصوبه دولت و البته برخی از آنها نیز نیاز به مصوبه هیئت مدیره دارد که قطعا این موارد در دستور کار قرار خواهد داشت.

وی با اشاره به این که در دوره جدید توجه ویژه‌ای را به موضوع حسابرسی در سازمان تامین اجتماعی خواهیم داشت گفت: با توجه به شرایط اقتصادی امیدواریم دولت نیز جدیت بیشتری را در ارتباط با پرداخت بدهی‌ها به سازمان تامین اجتماعی داشته باشد، در این زمینه از دولت و رئیس جمهور مساعدت می‌خواهیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان، تصریح کرد: با توجه به این که در دو سال پایانی دولت دوازدهم قرار داریم بنده تمایلی به جا به جایی در این سازمان ندارم و قطعاً هر کدام از مدیران و معاونین تمایل داشته باشند در پست خود باقی خواهند ماند مگر این که خود بخواهند استعفا دهند و یا این که محل خدمت خود را تغییر دهند.

شایان ذکر است، روز سه‌شنبه چهارم تیر بعد از اینکه سازمان تامین اجتماعی ماه‌ها بود با سرپرست اداره می‌شد، وزیر کار مصطفی سالاری را به‌عنوان مدیرعامل این سازمان را منصوب کرد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد