نسخه موبایل
تیر ۴, ۱۳۹۸ 421517 اجتماعی
رئیس کل دادگستری گیلان اعلام کرد :

برکناری ۳ قاضی متخلف گیلانی

رئیس کل دادگستری گیلان اعلام کرد : حکم انفصال از خدمت ۳ قاضی در گیلان صادر شد.

گیل خبر/ رئیس کل دادگستری گیلان امروز گفت : از ۶۰ نفری که در کشور حکم انفصال از خدمت آن‌ها از دستگاه قضایی صادر شد ۳ نفر از گیلان بودند.
احمد سیاوش ‌پور خاطر نشان کرد : در فرآیند رسیدگی به پرونده‌ های قضایی در گیلان کمترین خطا و انحراف ها رخ می دهد.
وی یکی از مهم ‌ترین رسالت‌ های دستگاه قضا را تظلم‌ خواهی و رسیدگی به دعاوی و شکایات اعلام کرد و گفت : رسیدگی سریع ‌تر قضات به پرونده‌ها مورد توجه است اما با توجه به حساسیت موضوع و برای رعایت عدالت ، کیفیت و دقت در رسیدگی ‌ها از اولویت‌های اساسی دستگاه قضا است.
احمد سیاووش پور بروز برخی اشتباهات در روند رسیدگی به پرونده‌ها را تایید کرد و با بیان اینکه آمار اشتباهات بسیار کم است افزود : در حال حاضر میانگین زمان رسیدگی به پرونده‌های کیفری در گیلان حداکثر ۶۰ روز و در پرونده‌های حقوقی که تشریفات آیین دادرسی  دارد به سبب نوع کار تقریبا ً ۹۰ روز است.
احمد سیاووش پور به تلاش ۱۲ هزار قاضی کشور در سخت ‌ترین و حساس ‌ترین شرایط  کاری اضافه کرد : عده بسیار کمی از این جمع خدوم دچار خطا و انحراف می‌ شوند و بیشتر افرادی که در دستگاه قضا مشغول خدمت به مردم هستند در کار و حرفه خود افرادی بسیار عادل و بسیار متعهداند.
رئیس کل دادگستری گیلان به برخورد دستگاه قضا با انحرافات با استفاده از ابزارهای نظارتی را که در اختیار دارد اشاره کرد و گفت : ابزار نظارتی دستگاه قضا ابزاری بسیار بی ‌ملاحظه است به این معنی که به صورت کاملاً مستمر و پیوسته و با جدیت تمام وظیفه نظارتی خود را در حوزه‌های تعیین شده انجام می‌دهد.
احمد سیاووش پور افزود : فعالیت و نقش‌ آفرینی دادسرای انتظامی گیلان ، حفاظت اطلاعات دستگاه قضا در استان ، مدیران ، رؤسای کل و دادستان ‌ها را برای نظارت در نحوه رسیدگی به پرونده‌ها بسیار دقیق اعلام کرد.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx