نسخه موبایل
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ 419585 اجتماعی خبر گیلان
مدیرکل نوسازی ، تجهیز و توسعه مدارس استان گیلان خبر داد:

برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گیلان در هتل شهرزاد لاهیجان/ جمع آوری بخاری نفتی و گازی طی سه سال آینده

.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی: علی دقیق مدیرکل نوسازی ، تجهیز و توسعه مدارس استان گیلان در نشست خبری بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با تجلیل از مقام خیرین مدرسه ساز کشور اظهار کرد : امسال در تاریخ ۹۸/۳/۳۰ به پاس تقدیر و تکریم از زحمات خیرین مدرسه ساز در سال ۹۷ ، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گیلان در هتل شهرزاد لاهیجان برگزار خواهد شد .

وی افزود : همچنین برپایی نمایشگاه از برنامه جانبی این مراسم است که در آن از دستاوردهای سال ۹۷ اداره نوسازی مدارس و پروژه های در دست احداث رونمایی خواهد شد .

دقیق تعداد خیرین مدرسه ساز را ۱۹۳ مرد ، ۶۲ زن و ۳۴ شرکت برشمرد و تعداد کل پروژه هایی که توسط خیرین به بهرداری رسیده است ، ۲۵۶ پروژه در قالب ۱۱۸۹ کلاس درس با مبلغ حدودی ۱۰۸ میلیارد تومان اعلام کرد.

وی همچنین از بررسی و مطالعه ۵۴ پروژه با ۱۹۸ کلاس درس خبر داد که از این تعداد ۳۰ پروژه با ۱۱۴ کلاس درس در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ به اتمام خواهد رسید .
مدیرکل نوسازی در پاسخ به پرسش خبرنگاران به افزایش سهم اعتبارات نوسازی مدارس از ۲۰ % به ۵۰% اشاره کرد و گفت : رسالت نوسازی مدارس این است که در بازه ۲-۳ساله نسبت به جمع آوری مدارسی که از بخاری نفتی و گازی استفاده میکنند ، قدم بردارد.
وی یادآور شد : دو شهرستان رشت و تالش جز فقیرترین شهرستان ها در حوزه مدرسه سازی هستند و در سفر رئیس جمهور حسن روحانی به گیلان نیز تصمیم گرفته شد که دو شهرستان مذکور در اولویت مدرسه سازی قرار بگیرند .

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد