نسخه موبایل
خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ 419063 اجتماعی خبر گیلان
بعد از دستور دادستان برای تعطیلی پروژه «بائوجمی» در تالاب انزلی؛

مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست گیلان به دیدار رئیس کل دادگستری رفت/ سازمان شما که ذینفع نبود آقای محمدپور!

.

اختصاصی گیل خبر/ سرویس اجتماعی: به دنبال دستور دادستان بندر انزلی مبنی بر توقف طرح بائوجمی در تالاب انزلی شنیده می شود رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست استان گیلان صبح امروز به دیدار رئیس کل دادگستری گیلان رفته تا با دفاع از این پروژه دستور توقف آن را ملغی کند.

گفتنی است پیش از این قربانعلی محمدپور مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست گیلان طی دیداری با امام جمعه بندر انزلی اعلام کرده بود «محیط زیست در پروژه بایوجمی ذی نفع نیست»

وی در آن دیدار همچنین خاطرنشان کرده بود:کسانی که در بازدید این پروژه حضور داشتند، در این پروژه دست دارند و تنها محیط زیست است که در اینجا ذی نفع نیست و همه ی پرسنل خود در سراسر استان را هزینه این پروژه کرده است.

وی همچنین با پایلوت خواندن آغاز این پروژه در  در استخر شماره ۴ قلم گوده اعلام کرده بود: شبیه سازی و از ماهی ها و گونه های موجود در استخر نمونه برداری کردیم که این نمونه ها جهت بررسی به آزمایشگاه هایی ارسال شده و منتظر جواب آن هستیم. وی همچنین گفته بود: در صورتی که آزمایش ها منفی باشد وارد فاز بعدی نخواهیم شد.

با این ترتیب مشخص نیست چرا مدیرکلی که میگوید این اداره کل  هیچ گونه نفعی در این پروژه ندارد و قرار است نتایج بررسی ان اعلام شود این چنین برای حمایت از
آن تقلا می کند. همان طور که هنوز نمی دانیم چگونه کارخانه بازیافت پسماند پیتروشیمی جنوب در استان قزوین بنا به نظریه کارشناسی تعطیل شده است و در استان گیلان تمام قد از آن حمایت میشود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد