نسخه موبایل
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ 418457 اجتماعی خبر گیلان ویژه ها
فارغ از عوارض خودروی هفت هزار تومانی؛

عوارض هزار تومانی «پیاده روی» در پارک جنگلی سراوان!+عکس

.

گیل خبر/ سرویس اجتماعی: روز گذشته شهروندان گیلانی از افزایش ورودی در اکثر مناطق ساحلی گیلان خبر دادند. طوری که حتی ساکنان مناطق ساحلی هم مجبورند برای ورود خودروها به سواحل نه چندان دارای امکانات  امین آباد ، کیاشهر و عسکر آباد ۵ هزار تومان ورودی بپردازند.

اما آن چه بیشتر از پرداخت پول ورودی خودروها به سواحل مایه تعجب است عوارض پیاده روی در پارک جنگلی است که از عابرین پیاده مبلغ هزار تومان دریافت می شود. تا ظاهرا برای راه رفتن در سراوان نیز باید از جیب مردم هزینه شود.

چنین وضعیتی در هیچ کجای کشور مسبوق به سابقه نیست که از پیاده ها نیز عوارض دریافت شود. حتی برای تماشای جنگل های زیباتری چون چون «جنگل ابر شاهرود» یا «جنگل پلنگ دره مازندران » هم چنین موردی به چشم نخورده است. بسیاری از جنگل های زیبا حتی از خودروها نیز ورودی نمی گیرندولی همین همین پارک جنگلی سراوان از خودروها ورودی هفت هزار تومانی دریافت می کند که حتی به نسبت سواحل گیلان نیز بیشتر است.

گفته می شود مدتی پیش توسط منابع طبیعی عوارض ورودی پارک جنگلی سراوان طی یک مزایده به یک شرکت خصوصی واگذار شد که در مورد فرد پیروز در این مزایده شبهاتی مطرح است که در مطالب بعدی به استحضار می رسد.

 

 

 

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد