نسخه موبایل
خرداد ۱۳, ۱۳۹۸ 418259 اجتماعی خبر گیلان ورزشی
ازدرخواست اصلاح «بلندگوی» روحانی تا به سخره گرفتن حق داماشی ها توسط میثاقی؛

وقتی اصل «حقوق شهروندی» به تمسخر گرفته می شود!

.

گیل خبر/ سامان بدر: سال ۹۶ بود که رئیس جمهور در  مراسم رونمایی از منشور ملی حقوق شهروندی تا آن جا پیش رفت که امیدوار شد «بلندگوی هیات» و «چای نذری» نیز در راستای حقوق شهروندی مورد اصلاح قرار بگیرد.ولی امروز از اجرای منشور حقوق شهروندی که چندان خبری نیست. هرازچندگاهی اخباری شنیده می شود که به طور مثال وزیر ارتباطات شخصا پیامکی و هزینه بردار چند شهروند را قطع کرده است یا وزیر کار از سامانه شفافیت سخن می گوید. خارج از ان هزاران مورد برمی خوریم که شان شهروندان ما زیر سوال رفته است و مسئولین مربوطه از خود رفع مسئولیت می کنند.

اگر اعتراض داماشی ها به اتفاقات فینال جام حذفی منجر به تعطیلی مسابقه نمی شد شاید هیچ وقت کسی از خود سوال نمی کرد که چگونه حق تماشاگرانی که با در دست داشتن بلیت بازی کیلومترها برای تماشای مسابقه به اهواز سفر کرده اند به کجا ختم می شد. شاید در نهایت در چند رسانه محلی بازتاب پیدا می کرد. مخصوصا آن که تنها برنامه تلویزیونی که این مسائل را موشکافی می کند به دستور صداوسیما تعطیل شده است! ولی وقتی داماشی ها از حضور در زمین مسابقه امتناع کردند تازه آقایان یادشان امده است که چه حقی از این تیم  زایل گشته است.

مشاهده می کنیم آن چنان این مسائل برای دیگران کم اهمیت است که مجری برنامه صداوسیما اعتراض قانونی داماشی ها را به سخره می گیرد و آن ها را به ناز کردن متهم می کند. البته حال که مسابقه نیز تمام شده است برای بسیاری کم اهمیت است که بسیاری از هواداران مجبور به ترک استادیوم شده اند و با وجود خریداری بلیت از تماشای این مسابقه محروم مانده اند. حال نیز در پاسخ رئیس سازمان لیگ فوتبالی داریم که می گوید ما نباید برای ده اتوبوس جایگاه نگه داریم. وقتی همین مسئول همین که کسی در ورزشگاه کتک نخورده را مصداقی بر موفقیت خود می داند مشخص است که ما نباید چندان انتظار داشته باشیم که بدیهی ترین حقوق شهروندی رعایت شود.

وزیر ارتباطات در پاسخ به اتفاقات اخیر فینال جام حذفی می گوید«آخه این چه وضعشه» امثال او چه انتظاری دارند. ما که مدتهاست عادت کرده ایم به این زندگی! این که هرکسی زودتر آمد می تواند وارد استادیوم شود. هرکسی آشنا داشت می تواند بدون صف نان بگیرد. هرکسی زور بیشتر داشت پشیزی برای دیگران قائل نیست. ما هنوز نمی دانیم که در فوتبال وظایف چگونه است. سازمان لیگ فوتبال چه کاره است! استاندار و نماینده مجلس می توانند در امور فوتبال دخالت کنند یا خیر! یگان ویژه اصلا می داند جایگاه مهمان و میزبان را چگونه تقسیم کند یا خیر! برای همین مسابقه چندین بار میزبان تغییر کرد و یکدفعه اهوازی را انتخاب کردند که قبلا شهر مشابه آن را به دلیل گرمای زیاد از لیست خارج کرده بودند. مملکتی که همه چیز دقیقه نود تصمیم گیری می شود و اگر یکی مثل داماش جلوی بی عدالتی می ایستد مثل مجری تلویزیون به تمسخر روی می آوریم. بله این وضع ماست آقای وزیر!

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد