نسخه موبایل
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۸ 415225 خبر سیاسی

اعتراض در دانشگاه تهران بخاطر تغییر آئین نامه‌های حجاب دانشجویی+ تصاویر

.

گیل خبر/ بعضی از دانشجویان دانشگاه تهران امروز در اعتراض به محدودیت‌های جدید پوشش تجمعی برگزار کردند و به سیاست‌های جدید وزارت علوم واکنش نشان دادند.

خبرگزاری دانشجویی ایران وابسته به بسیج دانشجویی اعتراض دانشجویان را به «آمدنیوز» نسبت داده و نوشته «ظهر امروز تعدادی از فعالان چپ‌گرا، تجمعی باحمایت کانال «آمدنیوز» در دانشگاه تهران شکل دادند. این رسانه همچنین تصاویری از این تجمع را منتشر کرده است.

استفاده از شال برای دانشجویان دختر مجاز شد؟/ آقایان اجازه استفاده از کروات را ندارند

به گزارش رویداد۲۴ نشریه صدای دانشگاه دانشگاه امیرکبیر نیز متن کامل آئین نامه مقررات پوشش و اخلاق حرفه ای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را منتشر کرده است. در این آئین نامه دختران از پوشیدن کلاه منع شده‌اند اما پوشیدن شال و روسری، برای آنها ممنوع نشده است. گرچه بافتن مو و کوتاه بودن و توری بودن روسری برای دانشجویان ممنوع است.

این نشریه همچنین بعضی اعتراضات دانشجویی به آئین نامه پوشش را منتشر کرده است.

استفاده از شال برای دانشجویان دختر مجاز شد؟/ آقایان اجازه استفاده از کروات را ندارند

به گزارش رویداد۲۴ در روزهای وزارت علوم درباره اینستاگرام دانشجویان نیز موضوعی را مطرح کرد و اعلام کرده بود که «دانشجویان از این به بعد از در فضای مجازی هم رصد می‌شوند و اگر مطالب و عکس‌هایی مغایر با موازین اخلاقی و شرعی منتشر کنند از سوی کمیته انضباطی دانشگاه‌ها با آن‌ها برخورد می‌شود.»

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد