نسخه موبایل
فروردین ۲۹, ۱۳۹۸ 411385 خبر سیاسی گیلان
مدیرکل ارشاد گیلان:

حوزه خبر و خبرنگاری باید مورد پالایش قرار گیرد/کانون خبرنگاران شهرستان فومن هنوز به ثبت قانونی نرسیده است/اعتدالی بوده،هستم و خواهم بود

نشست هم اندیشی کانون در شرف تاسیس خبرنگاران شهرستان فومن با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان،فرماندار شهرستان فومن و همچنین نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان فومن برگزار شد.

گیل خبر/ فیروز فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در این نشست با ابزار خرسندی از حضور در شهر علمایی چون آیت الله بهجت فومنی(ره) و بزرگانی نظیر کیومرث صابری و شیون فومنی اظهار کرد: فومن از لحاظ برگزاری همایشهای ملی و استانی سومین شهرستان استان است.
فاضلی با بیان اینکه کانون خبرنگاران شهرستان فومن هنوز به ثبت قانونی نرسیده است، یادآور شد: در صورت اینکه ثبت این کانون به عنوان یک سمن در وزارت کشور به تایید برسد، بهتر است که از لحاظ کارکردی در تقابل با خانه مطبوعات قرار نگیرد زیرا در زمینه فرهنگ موازی کاری نتیجه مطلوبی در پی ندارد. همچنین اگر این کانون در نظر دارد تا زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان فعالیت کند باید بنابر چارچوب‌ها و قوانین وزارتخانه ثبت و عمل کند
وی بر لزوم پاسخگویی و شفاف سازی تاکید کرد و یادآور شد: به عنوان یک مدیر خود را مطیع قوانین و تابع آن می داند.
فاضلی با اشاره به برگزاری دوره‌های سواد رسانه‌ای در مرکز استان و با همکاری خانه مطبوعات اظهار کرد: آماده برگزاری این دوره‌ها در شهرستانها و با حضور مسوولان هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه تمدن حاصل گفتگو است، گفت: اگر تمدنی به نام تمدن اسلامی و ایرانی داریم مبتنی بر گفتگو است همه ما به عنوان انسان دارای اشتباهاتی هستیم.
وی همچنین با بیان اینکه حوزه خبر و خبرنگاری باید مورد پالایش و بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: وزارت ارشاد فیلترهای برای خبرنگار حرفه‌ای مدنظر قرار داده است و اینگونه نیست که هرکسی بتواند ادعا کند خبرنگار است.
فاضلی با بیان اینکه در انتخاب مدیران و انتصابات به گرایش سیاسی افراد توجهی ندارد، متذکر شد: صداقت، سلامت و کار، شعار اصلی اوست.
وی با تاکید بر اینکه اعتدالی بوده، هستم و خواهم بود، افزود: عرصه فرهنگ و هنر نباید به مسائل سیاسی و حزبی آلوده شود.
فاضلی در پایان با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق در فضای مجازی برآورد شد: بزرگی هیچ کس در شکست دیگران نیست و نباید اخلاق را زیرپا بگذاریم و در نقدهای خود انصاف رعایت کنیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد