نسخه موبایل
فروردین ۲۹, ۱۳۹۸ 411247 خبر سیاسی گیلان
نشست هم اندیشی جوانان گیلان با نماینده ولی فقیه در استان:

از درخواست های متفاوت جوانان تا دغدغه های آیت الله فلاحتی

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: امروز شاهد تحقق رتبه‌های بسیار خوب توسط جوانان این مرزو بوم در بخش‌های مختلف هستیم که غیرقابل‌انکار است.

گیل خبر/ آیت‌الله رسول فلاحتی عصر امروز در دیدار با نخبگان و برگزیدگان جوان استان گیلان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت علی‌اکبر و روز جوان اظهار کرد: حضور در جمع جوانان افتخاری است و حُسن زیبا زیستن در کنار یکدیگر هم معلول اختلاف در اندیشه‌ها اما داشتن وحدت در مسیر و آرمان واحد است.

وی با تأکید به نقش حوزه و دانشگاه دررسیدن به کمال افزود: عاملان استعمار با توجه به نقشی که از عالمان علم و دین در مردم دیده بودند تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه در میان آنان به کار گرفتند اما خوشبختانه با تحقق انقلاب اسلامی ایران تلاش‌هایشان ناکام ماند ولی همچنان دشمنان دراین‌باره تلاش می‌کنند.

 

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه زمان شعار دادن گذشته است تصریح کرد: باید وارد اقدام و عمل شده و این واقعیت که دولت‌های بسیاری پس از انقلاب عملکرد مثبتی داشته و امروزه شاهد تحقق رتبه‌های بسیار خوب توسط جوانان این مرزوبوم در بخش‌های مختلف هستیم غیرقابل‌انکار است.

فلاحتی با تأکید بر اینکه نخبگان جامعه باید در مباحث مختلف مطالبه گر باشند گفت: جوانی دورانی پرتلاطم بوده و در این دوره شورونشاط با یکدیگر همراه هستند.

وی ابتکار و خلاقیت را از ویژگی‌های دوران جوانی دانست و بیان کرد: یکی از مباحثی که در دوران جوانی بسیار حائز اهمیت است تهذیب نفس بوده و امروزه روان‌درمانی در اندیشه بشری فوق درمان جسم و جان است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه آرمان‌گرایی یکی دیگر از اوصاف دوره جوانی است خاطرنشان کرد: گرایشات جناحی یکی دیگر از خاصیت‌های این دوران بوده و معتقدم به‌جای اینکه مدیران از این ویژگی در هراس باشند باید با مهیاسازی شرایط مناسب در تحقق اندیشه ناب و باورهای سالم بکوشند.

 

فلاحتی کسالت در گرایش‌ها را از آفات دوران جوانی دانست و ‌گفت: یقیناً هرکسی که بتواند تبلیغات بهتری ارائه کند جذب بیشتری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جوانان را مورد هدف قرار داده‌اند افزود: این مهم یکی دیگر از آفت‌های دوران جوانی بوده و باید به این مبحث توجه شود.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه بنده نیز دغدغه‌های فراوانی در مباحث مختلف دارم تصریح کرد: متأسفانه در موضوع فرهنگ به‌طور زیر بنایی ‌کار نشده و در بخش فرهنگی با لجام‌گسیختگی فرهنگی مواجه هستیم و در پاره‌ای از موارد هنجارهای جامعه به ناهنجاری تبدیل‌شده و البته این مباحث به معنای این نیست که همه‌چیز سیاه بوده و هشت هزار شهید و چهره‌های فرهیخته استانی نشانه ظرفیت‌های بالقوه گیلان دراین‌باره است.

فلاحتی با تأکید بر اینکه به آینده امیدوار هستم گفت: بنده جوان‌ها و آینده را بسیار عالی می‌بینم و معتقدم با کنار یکدیگر بودن و تلاش می‌توانیم قله‌های افتخار را در تمامی حوزه‌ها کسب کنیم.

وی با تأکید به نزدیکی حوزه علمیه و دانشگاه بیان کرد: حوزه علمیه خواهران همانند خواهران دانشگاهی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و قصد دارم دو گروه حوزه و دانشگاه را به یکدیگر نزدیک کنم.

محمدصادق جعفری دانشجوی دانشگاه آزاد لاهیجان نیز با اشاره به تأکیدات و نگاه رهبر معظم انقلاب به نسبت جوانان اظهار کرد: متأسفانه به‌غیراز تشکل‌هایی ازجمله بسیج دانشجویی و غیره در مابقی مباحث ملاک به‌کارگیری جوانان مشخص نبوده و در شرایط فعلی هر فردی در ستادهای انتخاباتی همسو کف و سوت بیشتری را برای آقایان کسب کنند برای اشتغال و قرار گرفتن در برخی از جایگاه‌ها انتخاب می‌شوند.

 

اشتغال ازجمله دغدغه‌های حاکم بر جامعه جوانان است

نماینده هیئت‌های مذهبی نیز در این جلسه اظهار کرد: پس از ۲۴ سال شاهد تحول بزرگی در عرصه مدیریت فرهنگی شده‌ایم و خوشحالیم که حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدوی به‌عنوان مدیر تبلیغات اسلامی گیلان عهده‌دار این مهم شدند.

محمدامینی با تأکید بر اینکه اشتغال ازجمله دغدغه‌های حاکم بر جامعه جوانان است افزود: متأسفانه افرادی در ادارات و سازمان‌ها به کار گرفته می‌شوند که صلاحیت لازم را به لحاظ پایبندی به انقلاب و غیره را ندارند و این در حالی است که جوانان حزب‌اللهی و هیئتی دربه‌در به دنبال گذران معیشت خود هستند.

نماینده جوانان انقلابی نیز در این دیدار با تبریک میلاد حضرت علی‌اکبر (ع) و روز جوان اظهار کرد: حدود یک سال پیش و با حضور آیت‌الله فلاحتی در گیلان بارقه‌های امید در جریان انقلابی استان گیلان شکل گرفت.

عبدالله عموزاد با تأکید بر اینکه تلاش‌های شبانه‌روزی آیت‌الله فلاحتی موجب دلگرمی مردم گیلان است افزود: انتظار داریم نماینده ولی‌فقیه در گیلان انس بیشتری با جوانان انقلابی که دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی در بخش‌های مختلف هستند به منصه ظهور بگذارند.

وی با بیان اینکه از آیت‌الله فلاحتی به‌عنوان پدر معنوی گیلان تقاضا داریم برنامه‌های تشکیلاتی را دراین‌باره بیش از گذشته هدایت کنند تصریح کرد: قصد تقابل و پاسخگویی به فرد خاصی ندارم و معتقدم بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری تمیز دادن جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب به صلاح جامعه نبوده و اگر انتقادی هم هست به نحوه گزینش جوانان از یک جناح توسط استاندار گیلان است.

 

فارس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد