نسخه موبایل
فروردین ۲۶, ۱۳۹۸ 410805 اجتماعی گیلان
پیش بینی هواشناسی؛

وزش باد گرم شدید در گیلان طی دو روز آینده

سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از وزش باد گرم گاهی شدید یا خیلی شدید در استان طی دو روز پیش رو خبر داد و تأکید کرد که از روشن کردن آتش یا رهاکردن آن در عرصه های طبیعی استان خودداری شود.

گیل خبر/ مازیار غلامی روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان داشت: تحلیل نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت جریانات جنوبی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در منطقه است بنابراین در نقاط مختلف استان بویژه ارتفاعات و دامنه ها ، وزش باد گرم گاهی شدید یا خیلی شدید مورد انتظار است.
وی بیشینه سرعت باد را بین ۴۰ تا ۹۰ کیلومتر بر ساعت و به طور لحظه ای بیشتر از این مقدار عنوان و اضافه کرد: افزایش دما بین سه تا شش درجه سلسیوس، کاهش رطوبت نسبی و با توجه به وقوع مه در برخی نقاط جلگه ای، کاهش دید افقی مورد انتظار است.
غلامی از گردشگران و حاشینه نشینان جنگل ها خواست از روشن کردن آتش یا رهاکردن آن در عرصه های طبیعی استان خودداری کنند و به بخش های مختلف کشاورزی نظیر مرغداری ها ، پرورش دهندگان ماهی ، گلخانه داران ، باغداران و … توصیه کرد تمهیدات لازم به عمل آورند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی وزش باد شدید یا خیلی شدید در نقاط مختلف استان بویژه ارتفاعات و دامنه ها ، احتمال خسارت به تاسیسات وجود دارد ضمن اینکه با افزایش دما و تسریع ذوب برف کوهستان ها ، افزایش آبدهی و بالا آمدن آب رودخانه ها مورد انتظار است بنابراین باید از تردد و استقرار در حاشیه رودخانه ها پرهیز شود.
غلامی صاف تا نیمه ابری، بعضی نقاط جلگه ای مه، وزش باد جنوبی بویژه ارتفاعات و دامنه ها، باد گرم (گاهی شدید) عنوان و برای فردا (سه شنبه) نیز آسمان استان را کمی تا نیمه ابری، بعضی نقاط جلگه ای مه، گاهی افزایش ابر، پاره ای نقاط وزش باد گرم (بویژه ارتفاعات و دامنه ها گاهی شدید یا خیلی شدید) پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای امروز گیلان را با ۲۶ درجه مربوط به منجیل و رودبار و کمینه دمای فردا را با ۹ درجه مربوط به دیلمان ذکر کرد.
به گفته سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، بیشینه دمای امروز رشت ۲۳ درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان ۱۲ درجه خواهدبود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد