نسخه موبایل
فروردین ۲۵, ۱۳۹۸ 410542 خبر گزارش تصویری گیلان
روایت زنانه از جنگ؛

آغاز نمایش «اسب های پشت پنجره» در تماشاخانه هامون +تصاویر

.

اختصاصی گیل خبر/ سرویس فرهنگی: نمایش «اسب های پشت پنجره» نوشته ماتئی ویسنی یک از ۲۵ الی ۳۱ فروردین ماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه هامون رشت به روی صحنه می رود.
آرمین حیدری کارگردان درباره این نمایش که روایتی ضد جنگ دارد توضیح داد : در این نمایش سعی کردیم بیشتر به زن ها در جنگ توجه کنیم تا مردها ؛ زن هایی که داخل خانه به انتظار پدر ، همسر و پسرانشان نشسته اند تا از جنگ برگردند .

وی ادامه داد : معمولا” عنصر اصلی که در نمایش هایی با این موضوعات رنج می بینند ، مردها هستند . مردهایی که ازجنگ به خانه باز می گردند هنوز میل به مبارزه دارند و چون محیط جنگ برایشان فراهم نیست ، محیط خانه تبدیل به میدان جنگ می شود و سر موضوعات مختلف کشمکش و جنگ شکل می گیرد .

حیدری که نگرش متفاوتی را با سبک رئالسیم جادویی از متن ارائه داده است درباره این سبک اجرایی گفت : برای متن نمایشنامه زمان و مکان تعریف نشده است و در کشورهای مختلف می توانند موضوع داستان را درک کنند . این نمایشنامه برای دهه های قبل نوشته شده است اما به امروز هم تعمیم داده می شود . برای اینکه بازی ها ملموس باشد در ارائه بازی های رئال فضای جادویی را بوجود آوردیم که هم مخاطب با داستان ارتباط برقرار کند و هم از نمایش لذت ببرد .

 

اکبر محبوبی فر، شاهد غروی، ماکان حسن پور، مولود موسوی، مریم جلالی، طاهره عموزاده و مانی پرتوی در «اسب های پشت پنجره» به ایفای نقش می پردازند .

دیگر عوامل نمایش«اسب های پشت پنجره» عبارتند از :
مشاورکارگردان: مهدی شایان
طراح صحنه : مصطفی جعفری
طراح لباس : فرانک صبایی
آهنگساز: پرهام پتکی
طراح گریم: هدیه خادم
طراح نور: مهیار بهروز
طراح پوستر:هامون مرتضایی
روابط عمومی: پریسا عموئی
اپراتور موسیقی : آروین پرسون
مدیرصحنه: شایان معینی
تصویر و تدوین : سجاد سحری
دستیار صحنه: پرهام کاظمی، مرتضی سلامت،نازنین پهلوان زاده،نیلوفر طاهری،حسین شهباز پور
دستیار لباس :حدیث کریمی
منشی صحنه: طاهره عموزاده

علاقه مندان برای تماشای نمایش از سایت هفت ساز(haftsaz.com) اقدام به تهیه بلیت نمایند.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد