نسخه موبایل
فروردین ۲۳, ۱۳۹۸ 410291 خبر سیاسی گیلان
استاندار گیلان در جلسه شورای برنامه ریزی استان:

برخی از پروژه‌های استان نیازمند بازنگری در فهرست هستند/ برخی از وزارتخانه‌ها در واگذاری املاک بلااستفاده خود مقاومت و مخالفت می کنند

استاندار گیلان بر ضرورت استفاده از ظرفیت قانون بودجه و گرفتن سهم استان گیلان از اعتبارات متمرکز توسط دستگاه اجرایی در جهت ایجاد اشتغال طی امسال تأکید کرد.

گیل خبر/  مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در سال ۱۳۹۸ در سالن غدیر استانداری با بیان اینکه اولویت نخست دولت در گیلان برای امسال تکمیل آزادراه رشت به قزوین است، اظهار کرد: در تقویم اجرایی امسال محور آزادراه رشت ـ قزوین در دو بخش چهار کیلومتری توسط دو پیمانکار اجرا می‌شود و تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به موضوع چای و تعیین نرخ خرید تضمینی آن افزود: اختلاف‌نظر در نرخ چای وجود دارد اما اصل حمایت دولت به چای جای تشکر دارد.

استاندار گیلان با اشاره به تبصره ۱۸ و ۱۹ قانون بودجه در سال جاری گفت: باید از ظرفیت‌های قانون برنامه‌وبودجه استفاده و سهم استان و هم‌چنین سهم وزارتخانه‌ها به‌صورت کمی وصول شده تا گام‌های اساسی در اشتغال این استان برداشته شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تأکید بر اینکه برخی از پروژه‌های استان نیازمند بازنگری در فهرست هستند، تصریح کرد: برخی از پروژه‌هایی که به‌صورت پروژه‌های ملی یا استانی فهرست شده‌اند قابلیت واگذاری به بخش خصوصی را دارند که باید نسبت به آن‌ها بازنگری‌های لازم صورت بگیرد.

سالاری با تأکید بر اینکه مدیران استانی در پیگیری و دنبال کردن سهم گیلان در اشتغال باید تلاش بیشتری کنند افزود: مدیران استانی باید در بودجه‌های ملی از منابع متمرکز سهم بخش اشتغال خود را بگیرند که لازمه این مهم تلاش بیشتر آن‌ها است.

وی با تأکید بر رعایت انضباط مالی از سوی دستگاه اجرایی استان در سال جاری تصریح کرد: رعایت انضباط مالی در ۱۴ محور شناسایی‌ شده و دستگاه اجرایی باید علی‌رغم وجود محدودیت‌ها از اسراف در زمینه‌های مختلف بپرهیزند و مدیریت هزینه داشته باشد.

استاندار گیلان از مقاومت برخی از وزارتخانه‌ها در واگذاری املاک بلااستفاده خود به دستگاه دیگر یا بخش خصوصی انتقاد کرد و گفت: علیرغم وجود قانون در زمینه واگذاری املاک بلااستفاده برخی از وزارتخانه‌ها هستند که در واگذاری آن‌ها مخالفت و مقاومت می‌کنند که نیاز است دولت در این زمینه تأکید کلی کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان برنامه‌وبودجه و سه استان شمالی در جهت ساماندهی آب‌بندان‌ها و رودخانه‌ها بیان کرد: گیلان در راستای این تفاهم‌نامه همکاری و همچنین شیوه‌نامه ساماندهی آب‌بندان‌ها و رودخانه‌ها اقدامات خود را ادامه خواهد داد و با آزادسازی بستر رودخانه‌ها و برداشت مصالح خطرات سیلاب را کاهش خواهد داد.

فارس

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد