نسخه موبایل
فروردین ۱, ۱۳۹۸ 408480 اجتماعی خبر گیلان
از 13 رجب تا نیمه شعبان؛

پویش مهربانی «زندان جای مادران نیست» آغاز به کار کرد

– مدیرکل امور بانوان گیلان از آغاز به کار پویش مهربانی با شعار «زندان جای مادران نیست» از ۱۳ رجب همزمان با میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) تا نیمه شعبان خبر داد و گفت: امیدواریم دیگر هیچ مادری در زندان نماند.

گیل خبر/ فاطمه رفیعی،‌ مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان، از آغاز به کار پویش مهربانی با شعار «زندان جای مادران نیست» از ۱۳ رجب همزمان با میلاد با سعادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) تا نیمه شعبان خبر داد و اظهار کرد: این پویش جهت آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد در استان گیلان فعابت می‌کند.

وی افزود:‌ پویش مهربانی از سال ۹۵ با همکاری نهادها و موسسات خیریه و خیرین و اداره‌کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گیلان آغاز شده که در اولین دوره با کمک‌های مردمی و ستاد دیه ۶ بانوی در بند و در دومین دوره ۱۸ بانو آزاد شدند و امیدواریم در سومین دوره پویش دیگر هیچ مادری در زندان نماند.

رفیعی با بیان اینکه اکثر این بانوان صاحب فرزند هستند،‌ تصریح کرد: اگر مادر در خانه نباشد، اثرات تخریبی زیادی دارد و دیدن خانواده‌هایی که مادر در کنارشان نیست دردآور است.

این مسئول فرهنگی دلیل زندانی بودن این بانوان را عدم آگاهی حقوقی لازم و نداشتن مهارت کافی عنوان کرد و گفت: آنها به دلیل ضمانت مالی، صدور چک برای همسر و عدم تمکن مالی در زندان حضور دارند.

وی شماره حساب ۰۸۰۰۲۱۳۰۹۶ بانک تجارت و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ و کد دستوری #۲*۷۷۷۷*۷۸۰* را از جمله راه‌های انتقال وجه از طریق کمک‌های مردمی عنوان کرد و یادآور شد: امیدواریم در این پویش مهربانی با کمک مردم عزیز و خیر گیلان بتوانیم در آزادسازی مادران در بند نقش موثری داشته باشیم تا به فضل و توفیق الهی بتوانیم آنان را به آغوش گرم خانواده برگردانیم.

ایکنا

 

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد