نسخه موبایل
اسفند ۲۸, ۱۳۹۷ 408276 اجتماعی خبر گیلان
آیا زمان ورود دستگاههای نظارتی و قضایی فرا نرسیده؛

شائبه رانت در توزیع شکر دولتی در گیلان!

.

گیل خبر/ سرویس شهری:  هرچند دولت تلاش فراوانی کرده است با توزیع برخی کالا به قیمت های مصوب در ستاد تنظیم بازار در مقابل ناتوانی بسیاری از خانواده ها برای خرید کالا در ایام عید و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت ها تلاش کند، اما صف های طولانی خرید گوشت و مرغ و همچنین عدم تمکین بازاریان به قیمت های مصوب موجبات برهم ریختگی بازار را فراهم کرده است.

در این میان آن چه بیشتر از صف های طولانی مرغ و گوشت و افزایش قیمت ها خطرناک تر نشان داده اقدامات عده ای از منفعت طلبان و ایادی دولتی برای جلوگیری از کنترل بازار است. در این میان شنیده ها حاکی از آن است که یکی از معاونت های صنعت و معدن گیلان حدود ۱۰ تن شکر دولتی را طی سه روز تنها برای یکی از تعاونی های خاص ارسال کرده است تا شاهد انحصار توزیع شکر نیز در سطح استان باشیم. امری که تنها موجبات افزایش بی رویه قیمت شکر را نیز فراهم می کند.

شاید در روز پایانی کاری در سال تلاش دستگاه های نظارتی باید بر این امر استوار باشد که هرچه سریعتر جلوی تخلفات احتمالی را بگیرند. وگرنه شکر نیز عاقبتی بهتر از گوشت و مرغ پیدا نمی کند و در این میان عده ای با رانت دولتی خود را به عنوان سلطان شکر گیلان معرفی می کنند!

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد