نسخه موبایل
اسفند ۲۷, ۱۳۹۷ 408176 اجتماعی گیلان
مدیر دفتر کنترل کیفی آبفای گیلان :

استانداردهای ملی آب در تولید و توزیع آب شرب شهری گیلان رعایت می شود

دکتر سیده ضحی حجازی مدیردفتر کنترل کیفیت آب این شرکت با حضور در برنامه خانه مهر شبکه باران- صداوسیمای مرکز گیلان- ضمن تبریک فرارسیدن سال نو و اطمینان بخشی در مورد کیفیت مطلوب آب شرب استان از مردم خواست، در حوزه ی خانه تکانی ، اقدامات غیر ضروری را به ساعات بعد از تحویل سال موکول نمایند.

گیل خبر/ حجازی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اطمینان از سلامت آب شرب استان گیلان گفت: شرکت آب  وفاضلاب استان گیلان از منابع سطحی و زیرزمینی آب شیرین راتحت عنوان آب خام تحویل می گیرد و پس از تصفیه در ۱۳ تصفیه خانه بزرگ و کوچک گستره استان گیلان، بعد از انجام مراحل ضد عفونی به دست شهروندان می رساند.از آنجاییکه هرمحصول تولیدی باید مبتنی بر استاندارد خاصی باشد، آب شرب تولیدی شرکت آب وفاضلاب استان گیلان نیز در همین شمول قرار می گیرد و پارامترهای خاصی برخوردار است. در کشور ایران این پارامترها شامل استانداردهای ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱ می شود که برای کنترل  آب شرب تدوین شده و برگرفته از سختگیرانه ترین استانداردهای جهانی از جمله رهنمودهای سازمان بهداشت جهانی یا WHO است که تمامی شرکت های آب و فاضلاب استانی موظف به اجرای ضوابط آن هستند.

مدیر دفتر کنترل کیفیت آب استان در ادامه افزود: کنترل کیفیت بهداشتی آب در شرکت آب وفاضلاب استان گیلان از طریق ۲۹ باب آزمایشگاه تخصصی انجام می شود، این آزمایشگاه ها با استفاده از دستگاه های ویژه در بخش آزمایش های فیزیکوشیمیایی، میکروبی،بیولوژی و ریزآلاینده های آلی و معدنی توسط کارشناسان خبره ای که آب وفاضلاب استان گیلان در اختیار دارد، به صورت مدون در قالب آزمایش های روزانه، هفتگی، ماهیانه ، فصلی و سالیانه درحال آنالیز نمونه های به دست آمده از حوزه های آبریز تا نقطه ی مصرف مشترکین هستند.

 

وی تصریح کرد: در کنار آزمایشگاه های موصوف آزمایشگاه مرجعی نیز وجود دارد که توانسته گواهینامه ISO17025 معیاری برای صحت و دقت نتایج ازمایش ها است، را دریافت نماید.علاوه براین دستگاه های آنلاین شرکت نیز کیفیت آب را به صورت نقطه ای و لحظه ای مورد بررسی قرار می دهند و بالاتر از همه ی این اقدامات مراکز بهداشت و علوم پزشکی استان گیلان  نیز امر نظارت برکیفیت آب های شرب تولیدی شرکت آب وفاضلاب استان گیلان را برعهده دارند.

حجازی در ادامه با صراحت اعلام کرد: مردم عزیز استان گیلان می توانند با اطمینان از آب شرب لوله کشی شرکت آب وفاضلاب استان گیلان استفاده کنند.

مدیر دفتر کنترل کیفیت آب آبفای گیلان با اشاره به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال از مردم خواست بامدیریت زمان در مصرف آب برای امور خانه تکانی و  تعویق انداختن اقدامات غیر ضروری به لحظات پس از تحویل سال کمک کنند تا این نعمت الهی که به سختی تولید و در دسترس شهروندان قرار می گیرد به صورت مداوم در شیرها جاری باشد به نحوی که در ساعات پایانی شاهد مشکل افت فشار آب در برخی از نقاط شهرهای بزرگ استان نباشیم.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد