نسخه موبایل
اسفند ۲۵, ۱۳۹۷ 407672 اجتماعی گیلان ویژه ها

توقیف ۱۳ هزار لیتر آبمیوه تاریخ گذشته در رشت

با آغار بازرسی و نظارت ویژه نوروزی، کارشناسان بهداشت محیط شهرستان رشت ۱۳ هزار لیتر انواع آبمیوه تاریخ مصرف گذشته را کشف و توقیف کردند.

گیل خبر/گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ایرنا حاکیست؛ در بازدید بازرسان بهداشت محیط رشت از یکی از شرکت های پخش مواد غدایی، ۱۳ هزار لیتر انواع آبمیوه تاریخ گذشته و غیر قابل عرضه به بازار توسط کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان کشف و با هماهنگی و اخذ دستور قضایی نسبت به پلمپ و توقیف محصولات اقدام و پرونده متخلف جهت بررسی به مراجع قضایی ارسال شد.
برنامه سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس و نظارت بر سامانه های آبرسانی (معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ) از بیستم اسفندماه جاری همزمان با سراسر کشور در استان گیلان به اجرا درآمد و تا بیستم فروردین ادامه دارد.

اجرای طرح جمع آوری کیسه های پلاستیکی از نانوایی ها در رودسر
بر اساس گزارش دیگری؛ به همت شورای شهر های پنجگانه رودسر و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اجرای برنامه حذف کیسه های پلاستیکی در نانوایی ها انجام و در این برنامه توزیع کیسه های پارچه ای در نانوایی های شهرستان بصورت رایگان آغاز شد و تا کنون بیش از هزار کیسه پارچه ای در سطح نانوایی های شهرستان رودسر توزیع شده است.
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: تغییر شیوه زندگی مردم باعث افزایش بیماری های غیر واگیر و آلودگی های زیست محیطی شده است.
علی داودی با اشاره به این که آلودگی های زیست محیطی می تواند عامل ۱۰۳ نوع بیماری باشد، اظهار داشت: اجرای طرح حذف پلاستیک از نانوایی ها علاوه بر پیشگیری از ناراحتی های گوارشی و سرطان در جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی بسیار موثر است.

 اعزام دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به مناطق عملیاتی جنوب
کاروان سفر زیارتی راهیان نور دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان در قالب سه اتوبوس و ۱۲۰ نفر دانشجو به سمت مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند.

ایرنا

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx