نسخه موبایل
اسفند ۲۱, ۱۳۹۷ 407190 اجتماعی خبر گیلان
شهرداری رشت و پروژه ای دیگر مغایر با طرح اولیه؛

احداث یادمان شهدای پارک ملت با سوزاندن قبور و تخریب درختان+تصاویر

.

گیل خبر/سرویس شهری: تیرماه سال جاری بود که مراسم کلنگ‌زنی احداث ایجاد یادمان‌ های آرمگاه دکتر حشمت و شهدای گمنام بوستان ملت  در شهر رشت برگزار شد و قرار شد شش ماهه این طرح ها اجرایی شود. طرح آرامگاه دکتر حشمت که با مخالفت بعضی اعضای شورا نیمه کاره رها شده است و قرار است طرح جایگزینی در آن صورت بگیرد. یادمان شهدای گمنام پارک ملت رشت نیز بهتر از آن پیش نمی رود.

در طرح ابتدایی یادمان قرار بود با رویکرد بومی و حفظ درخت کنار قبور صورت بگیرد، اما حال تبدیل به یک سازه بتنی شده که برای ساختن آن درخت کنار قبر را نیز تخریب کرده اند. ضمن این که جوشکاری سازه نیز موجبات سوزاندن سنگ قبور شهدا شده است.

این نحوه تخریب که با بی احترامی به مزار شهدا همراه شده است نوعی از مدیریت ضعیف شهرداری رشت را نشان می دهد که ظاهرا قرار نیست هیچ کدام از برنامه های خود را به صورت استاندارد ادامه دهد. همان طور که پیاده راه فرهنگی رشت و یا احداث شهربازی نیز فرسنگ ها با طرح اولیه مغایرت داشتند، در اینجا نیز بیشتر از اینکه به ساماندهی یادمان شهدا با استفاده از المانهای بومی فکر شود ظاهرا تنها قرار است یادمانی بتنی ناهمگونی را در این پارک احداث کنند و ۲۵۰ میلیون تومان نیز به صورت «تهاتر» برای آن اختصاص دادند.

شهرداری رشت که کلنگ زنی و آغاز به کار خود را خیلی سریع در بوق و کرنا می کند و برای همه پروژه های خود نیز مدت زمانی کمتر از یک ساله را پیش بینی می کند، در اکثر این طرح ها در عملیات اجرایی با نواقص فراوانی روبه رو می شود که مجبور است مثل یادمان دکتر حشمت دست به اصلاح بزند. این اقدامات نه تنها خانواده های شهید و ایثارگر بلکه جامعه را نسبت به بی احترامی به شخصیت های بزرگ و قابل احترام جامعه بی اعتماد می کند. آن از یادمان حشمت که قبرش زیر لودر رفت این هم از یادمان قبور شهدا که همه چیز را با خود سوزاند.

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx