نسخه موبایل
اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ 406524 خبر سیاسی گیلان یادداشت
مرضیه عسگری

نگاهی به غیبت نماینده رودسر و املش در سفر نماینده ویژه دولت!

به نظر می رسد با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس، و هجمه ها و فشارهایی که به دولت در بحث اقتصادی وارد شده است، نماینده مردم رودسر و املش همانند پیش از انتخابات راه خود را از دولت جدا کرده تا در اذهان عمومی اعتماد مردمی خود را به دست آورد.

گیل خبر/ مرضیه عسگری

در روزهای گذشته شاهد حضور رئیس جمهوری ایران و هیئت دولت در استان گیلان ،جهت افتتاح پروژه های همچون راه اهن شمال و پروژهای عمرانی شهرستانی بودیم.

یکی از برنامه های هیات دولت در این سفر بازدید نمایندگان ویژه و عالی دولت در سطح شهرستان های مختلف بود که با همراهی مدیران و همچنین نمایندگان مجلس در شهرستان ها ضمن بازدید از مشکلات و معضلات پروژه های مختلف استانی نسبت به بررسی و راهکارهای حل آن اقدام می کردند.

در این میان از بین نمایندگان گیلان تنها نماینده شهرستان رودسر و املش بود که در روز بازدید نماینده ویژه دولت در این دو شهرستان غیبت داشت.در صورتیکه وی روز قبل ورود هیات دولت در بازدید از روستای گوشت پزان املش، درمنطقه حضور داشته است.

به نظر می رسد با توجه به نزدیک شدن انتخابات مجلس، و هجمه ها و فشارهایی که به دولت در بحث اقتصادی وارد شده است، نماینده مردم رودسر و املش همانند پیش از انتخابات راه خود را از دولت جدا کرده تا در اذهان عمومی اعتماد مردمی خود را به دست آورد.

با توجه به اینکه ظاهرا عباسی حمایت خود را از طرف اصولگرایان و جبهه پایداری شهرستانها از دست داده ، اکنون سعی دارد تمام تلاش خود را برای مخالفت با دولت مطرح کند تا بتواند این گروه های سیاسی را به سمت خود بکشاند. البته می توان این غیبت را نیز نوعی بهانه گیری برای گرفتن خواسته ای از دولت مطرح کرد. هردوی این فرضیه این انتقاد را به او وارد می کند که به جای حضور جهت حل مشکلات منطقه و تلاش برای تخصیص اعتبار سعی دارد خود به نوعی در محور کار قرار بگیرد. شاید نیز باتوجه به احتمال استانی شدن انتخابات مجلس خود را بی نیاز از حوزه انتخابیه خود می داند.

عدم توان نماینده در اجرای پروژه های مطرح دو شهرستان موجبات حسرت بسیاری از مردم را فراهم کرده است. پروژه سد پلرود که تنها سی درصد باقیمانده است به کندی پیش می رود، پروژه تقاطع غیرهمسطح کلاچای که یک پروژه ملی است باز هم تلاشی برای ۳۰ درصد باقیمانده آن دیده نمی شود ، پروژه تصفیه خانه طول لات هم بر زمین مانده و اراده ای در نماینده شهرستان برای حل آن مشاهده نمی شود. تخصیص اعتبار برای پروژه های باقیمانده نیز که بماند. شاید نیاز باشد این نماینده مجلس به همراه غیبت از برنامه های مهم شهرستان از حضور در انتخابات بعدی نیز غیبت داشته باشند. غیبتی که عدم حضورشان را برای ما توجیه کنند.

 

گیل خبر: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد
http://www.bankmellat.ir/default.aspx