نسخه موبایل
بهمن ۱۹, ۱۳۹۷ 401318 اقتصادی خبر گزارش تصویری گیلان
در ادامه طرح «چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور»

افتتاح طرح های صندوق کارآفرینی امید استان گیلان+تصاویر

گیل خبر/ شفیعی مدیر امور استانها و شعب صندوق کارآفرینی امید در ادامه طرح «چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور» در استان گیلان حضور یافت. در مراسم افتتاح طرح اقامتگاه بوم

گیل خبر/ شفیعی مدیر امور استانها و شعب صندوق کارآفرینی امید در ادامه طرح «چهل رویدادکار آفرینی در چهل نقطه کشور» در استان گیلان حضور یافت.

در مراسم افتتاح طرح اقامتگاه بوم گردی در روستای سرخشکی بخش خمام شهرستان رشت ، شیخ الاسلامی مدیر صندوق استان گیلان ، آذرپور معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، میرزایی معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان ، پورواجد معاون صندوق استان جمعی از روسا و کارشناسان صندوق و مردم حضور داشتند .

مدیر امور استانها و شعب صندوق کارآفرینی امید در جریان افتتاح «چهل رویداد کارآفرینی در چهل نقطه کشور» در مراسم بهره برداری و افتتاح طرح اقامتگاه بوم گردی لوتکا ، بازدید از طرح های دامداری (پرواربندی ۵۰ رأسی گوساله) ، کارگاه حصیربافی و نمایشگاه محصولات تولیدی حصیر در روستای ملی حصیربافی فشتکه و مجموعه پذیرایی و گردشگری مشتی علی در روستای بسته دیم استان گیلان حضور یافت .

مدیر صندوق استان در ابتدای مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی ، با اشاره به ظرفیت های استان گیلان و همچنین رویکرد استاندار جوان گیلان در تعیین اولویت پرداخت تسهیلات روستایی به رسته بوم گردی و گردشگری افزود : در همین راستا صندوق کارآفرینی امید گام های اساسی در این حوزه برداشته است که اقامتگاه بوم گردی لوتکا نمونه ای از این اولویتها می باشد .

شفیعی نیز در حاشیه مراسم بهره برداری از اقامتگاه بوم گردی لوتکا ، ضمن تبریک ایام ا… دهه فجر انقلاب اسلامی به تبیین  برنامه ها ، اقدامات و دستاوردهای صندوق کارآفرینی امید کشور و استان گیلان پرداخت .

وی گفت : صندوق کارآفرینی امید تنها نهاد تأمین مالی خرد در ایران می باشد که اقدام به پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای با حداکثر ۱۰ نفر کارکن می نماید .

وی بیان کرد : در مرحله اول و دوم قانون حمایت از اشتغال روستایی و عشایری ، صندوق کارآفرینی امید برای اجرای این طرحها ۱۰ هزار میلیارد ریال به صورت تسهیلات ارزان قیمت جهت ایجاد اشتغال پایدار به متقاضیان پرداخت نموده است .

وی به تزریق ۸۱۸ میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی به صندوق کارآفرینی امید جهت اجرای مرحله سوم و چهارم حمایت از اشتغال روستایی و عشایری اشاره و افزودند : با تلفیق منابع صندوق کارآفرینی امید کل اعتبار این مرحله حدود ۱۶۴۰ میلیارد تومان می باشد که در ماههای آینده به چرخه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی صندوق اضافه خواهد شد .

شغیعی ادامه داد : صندوق کارآفرینی امید در بین موسسات و بانکهای عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در زمره موفق ترین ها قرار گرفته است .

گفتنی است این طرح اقامتگاه بوم گردی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید و ایجاد اشتغال برای ۸ نفر راه اندازی شده است .

گفتنی است بازدید از طرح های دامداری (پرواربندی ۵۰ رأسی گوساله) با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات از صندوق و ایجاد اشتغال برای ۲ نفر در روستای فشتکه ، کارگاه حصیربافی و نمایشگاه محصولات تولیدی حصیر در روستای ملی حصیربافی فشتکه و مجموعه پذیرایی و گردشگری مشتی علی با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال تسهیلات از صندوق و ایجاد اشتغال برای ۲ نفر در روستای بسته دیم استان گیلان از جمله طرحهای روستایی بودند که توسط مدیر امور استانها و شعب مورد بازدید قرار گرفتند .

عکس: سعید کتمان

برای مشاهده عکس ها در ابعاد بزرگتر به روی عکس کلیک نمائید
کانال تلگرام گیل خبر
نظرات
انتشار نظرات در پایگاه گیل‌خبر به معنی تائید آن نیست. گیل‌خبر نظرات حاوی توهین و افترا و با حروف غیرفارسی را منتشر نخواهد کرد.

پاسخ دهید

نظرات پس از تائید مدیریت منتشر خواهد شد